«У нас залишилась одна школа»: жителі Новосанжарської громади проти реорганізації місцевої гімназії

За інформацією: Суспільне Полтава.

Оксана Радіоненко та ще кілька десятків людей зібралися біля місцевої гімназії у селі Пологи, що у Новосанжарській громаді. Це – батьки учнів, які проти реорганізації закладу. Суспільне Полтава

"У нас уже все закрили. У нас уже автобуси не ходять. У нас залишилась одна школа. Більше нема уже нічого. Все. Якщо школу закриють, то селу капець. Всім капець", — повідомила жителька села Пологи Наталія Біленька.

"В мене чоловік інвалід внаслідок війни. Він п'ять років пробув в АТО. За це? Щоб все закрили? Щоб дитина не мала змогу отримати тут освіту. Тоді який сенс тут жити, тут просто потрібно виїжджати", — розповіла жителька Новосанжарської громади Діана Соколова.

Кабінет української мови у Пологівській гімназії. Суспільне Полтава

"Відстань до цього ліцею п’ять кілометрів. У листопаді минулого року ми придбали новий шкільний автобус, тому у наступному 2025-2026 навчальному роках планується підвезення двома шкільними автобусами, що значно скоротить час перебування дітей у дорозі", — повідомила начальниця відділу освіти Новосанжарської селищної ради Ірина Татамірова.

"В мене діти в іншу школу не підуть. Це моя думка, вони будуть на домашньому навчанні, будуть сидіти дома. Це та сама ситуація, як була ось у селі Писарівка. Там також школу зробили до четвертого класу. Два роки вона там чи три побула, потім її просто закрили, і все. У селі немає нічого", — повідомила жителька Новосанжарської громади Юлія Мазур.

На території гімназії спортивний майданчик,його закладу подарувала мати загиблого на війні випускника. Суспільне Полтава

Пологівська гімназія одна із чотирьох освітніх закладів громади, які планують реорганізувати. Це відповідно до рекомендацій Державної служби якості освіти, пояснила Ірина Татамірова. Питання про реорганізацію виносили на громадське обговорення, яке тривало майже рік.

"28 червня цього року громадське обговорення завершилося. Наразі вивчаються пропозиції, внесені жителями громади у ході обговорення і планується підсумкове засідання робочої групи", — пояснила начальниця відділу освіти Новосанжарської селищної ради Ірина Татамірова.

Начальниця відділу освіти Новосанжарської селищної ради Ірина Татамірова. Суспільне Полтава

"Школа має достатню матеріальну базу. Ми забезпечені технічними засобами навчання, оновлення по суті всі меблі. Педагогічний колектив має відповідну кваліфікацію. Учителі пройшли всі курси, ті, які потрібні були", — повідомила директорка Пологівської гімназії Інна Бровко.

Нині у Пологівській гімназії навчається 80 дітей, наявні усі класи. Є у закладі спеціальне укриття, тому заняття відбуваються офлайн.

"В умовах повномасштабного вторгнення найголовніше зараз що – найголовніше безпека. З кожним роком стає тільки гірше, літає частіше, літає більше, тривоги довшають, тривоги частішають, в школі є бомбосховище. Я знаю, що діти перебувають у безпеці. Завдяки вчителям воно облаштоване, воно тепле. Це найголовніше за, що потрібно зараз триматися", — розповіла жителька Новосанжарської громади Дарина Коваленко.

Кабінет в Пологівській гімназії. Суспільне Полтава

Як розповіла директорка Інна Бровко, серед проблем у їхньому закладі, за словами чиновників, зокрема, прохідні класи, що не відповідає санітарним нормам. А також те, що школярі не беруть участь у предметних олімпіадах.

"Так, ми перебуваємо в прохідному класі. Але це з психологічної точки зору — це краще. Коли діти навчаються і хтось пройде, вони не відволікаються від цього. Вони зосереджено слухають свій предмет", — розповіла жителька Новосанжарської громади Зоя Божинська.

Остаточного рішення щодо реорганізації гімназії поки немає. Суспільне Полтава

"Але якщо ми не беремо участь у предметній олімпіаді, ми беремо участь у чомусь іншому. Наші діти, вони переможці обласної обласних конкурсів, наприклад, екологічних бригад. Наші діти активні учасники всіх краєзнавчих заходів, які проводяться не лише в області, а на всеукраїнському рівні. Цьогоріч ми взяли участь у конкурсі екскурсоводів шкільних музеїв «Край, в якому я живу». Наш екскурсовод отримала третє місце у Україні", повідомила директорка Пологівської гімназії Інна Бровко.

Як розповіла Суспільному Ірина Татамірова, остаточного рішення щодо реорганізації поки немає. За це мають проголосувати депутати на сесії селищної ради.

Читати ще

Читати ще

Чиновницю з Полтавського району судитимуть за підписання актів на неякісні укриття, — прокуратура

Новости Украины