У патріарха кирила вирішили анексувати Бердянську єпархію — Новости Бердянска

Після початку широкомасштабного вторгнення в Україну рпц приєднала до себе кримські парафії УПЦ мп

синод російської православної церкви ухвалив рішення «прийняти» Бердянську єпархію Української православної церкви московського патріархату у безпосереднє підпорядкування патріарху московському та синоду рпц. 

Раніше єпархія перебувала у підпорядкуванні митрополита Української православної церкви московського патріархату Онуфрія, який не розірвав зв’язку з рпц, але, на відміну від кирила, однозначно засудив агресію путіна проти України.

Своє рішення щодо приєднання Бердянської єпархії до рпц у патріарха кирила пояснили формальними причинами. Нібито глава єпархії, територія якої знаходиться під російською окупацією, ухвалив рішення «відбути у далеке зарубіжжя».

«У зв’язку з фактичним залишенням Преосвященним митрополитом Бердянським та Приморським Єфремом своєї кафедри та відсутністю можливості для безперешкодного врегулювання положення Бердянської єпархії Синодом Української Православної Церкви у відповідь на звернення духовенства Бердянської єпархії», — пояснюють своє рішення російські церковники. У тексті повідомлення йдеться, що «митрополит Єфрем підтвердив у телефонній розмові з керуючим справами московської патріархії преосвященним митрополитом воскресенським діонісієм, що відбуває із Запорізької області у далеке зарубіжжя».

Керівником єпархії в москві призначили вікарія патріарха кирила єпископа луку.

Раніше синод рпц перевів Кримські єпархії УПЦ мп в «підпорядкування патріарху».

Крім цього, синод рпц подякував путіну.

Раніше патріарх рпц кирило фактично підтримав війну в Україні.

Джерело

Новости Украины