У Полтаві для лікування онкохворих мають запустити лінійний прискорювач: коли саме

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

У Полтавському обласному онкодиспансері лінійний прискорювач для лікування пухлин планують запустити протягом літа. Про це розповів директор закладу Орест Вовк. Пристрій дозволить опромінювати лише пухлину.

Як працює лінійний прискорювач

Лінійний прискорювач дозволяє опромінювати лише пухлину та зменшує вплив на суміжні органи.

Лінійний прискорювач, за допомогою якого опромінюватимуть пухлини. Фото: Суспільне Полтава"Ми опромінюємо лише пухлину, лише потрібної форми, лише з тих кутів, які ми вважаємо за потрібні, максимально оминаючи все, що ми не бажаємо опромінити. Загалом саме опромінення може займати близько 1-2 хвилин на даному апараті. У порівнянні з 5-8 хвилин на старих апаратах", – розповів інженер-радіолог Полтавського обласного онкодиспансеру Святослав Сальніков.

За словами директора Полтавського обласного онкодиспансеру Ореста Вовка, застосування лінійного прискорювача дозволить знизити негативний вплив на довкілля через відсутність в конструкції радіоактивних речовин. Аби пройти повний курс лікування пухлини на цьому обладнанні, потрібно від 25 до 35 процедур. Для пацієнтів це буде безплатно.

Що відомо про лінійний прискорювач у Полтавському обласному онкодиспансері

Лінійний прискорювач закупили разом із комп’ютерним томографом, який використовують для лазерної розмітки на тілі пацієнта для подальшого опромінення пухлини.

Комп’ютерний томограф, який використовуватимуть для лазерної розмітки на тілі пацієнта для подальшого опромінення пухлини. Фото: Суспільне Полтава

Лінійний прискорювач закупили 2020-го, наступного року отримали і почали ремонт, сказав начальник ОВА Дмитро Лунін. За його словами, коштував апарат 59,5 мільйонів гривень. Із них 25 мільйонів спрямували з держбюджету, решту – з обласного. Пристрій планують запустити в роботу протягом літа.

"Близько трьох місяців у нас зайняли процедури закупівельні, щоб тільки демонтувати старий апарат. Кожне приміщення ремонтувалося раніше під те обладнання, яке було з 1980-тих років і так далі. Нове обладнання потребує зміни абсолютно всіх технологій. Вентиляційних, кабелів, електроживлення, товщини стін, стелі", – пояснив директор Полтавського обласного онкодиспансеру Орест Вовк.

Скільки людей планують лікувати за допомогою лінійного прискорювача

За рік у Полтавському обласному онкодиспансері планують пролікували 800 пацієнтів, це близько 30-40 тисяч процедур. Щоденно лікування можуть отримувати 75 пацієнтів, сказала завідувачка відділення Полтавського обласного онкодиспансеру Людмила Лимар.

За словами директора онкодиспансеру Ореста Вовка, для закладу планують закупити ще один лінійний прискорювач.

Новости Украины