За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві спилюють аварійні дерева. Суспільне Полтава
У Полтаві планують розробити стратегію озеленення міста. Під час її реалізації визначать і площу насаджень на одного мешканця, бо це важлива складова оцінки озеленення населених пунктів. Кожне дерево може бути спиляне з урахуванням усіх підстав для цього.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів начальник відділу "Полтавський міський парк" Максим Макуха.
В більшості випадків користуються нормативами містобудування, які кажуть, що необхідно замінювати дерева протягом умовних 60 років. Залежно від видів це може різнитися, але середній термін життя дерева в місті – 60 років. Полтава після Другої світової війни відновлювалася, в той час було насаджено багато дерев і більшість з них підходять до цього віку. Дерева в місті більш нездорові: несприятливе повітря, більше солі, в містах сухіше.
29 січня у Полтаві відбувся тренінг, де розглядали світові приклади оцінювання стану дерев. Європейські методики полягають в тому, що кожне дерево варто оцінювати індивідуально, розповів Максим Макуха.
Дерево може віджити 60 років і бути в гарному стані. А може до шістдесяти і не дожити, бо його зачепила будівельна техніка. Я б хотів запровадити методику оцінювання дерев, щоб ми дивилися не за паспортом, а на його реальний стан. Доросле дерево більше користі приносить місту, більше тіні, більше води поглинає дощової, більше захищає від сонця. Посадити нове дерево в місті і виростити його до нормального вигляду коштує дорожче, ніж зберегти велике дерево, якщо це можливо.
В багатьох випадках здорові дерева не гинуть через свою старість, вони отримують пошкодження через діяльність людей в місті.
Є велика проблема з будівельними роботами. Коли перекладають бруківку, будівельники, щоб не заморочуватися, можуть обрубати коріння, щоб зробити цю піщану подушку. А дерево корінням же тримається. Якщо на один бік коріння підрубати, то є велика ймовірність, що воно впаде. Крім того, корінням воно ще й харчується.
Замінити одне доросле дерево іншим в умовах міста доволі складно. Для цього потрібна спеціальна техніка, щоб і старе коріння прибрати, і під час висадки не пошкодити саме дерево, та тротуар навколо.
Для дерева оцей квадратик півтора на півтора метри явно недостатній. Коренева система може бути більша за розміром, ніж крона. Як замінити дерево? В будь-якому випадку треба копати велику яму, вибирати коріння, щоб у цьому квадратику зробити горщик і туди посадити дерево. Якщо садити крупно мірне дерево 2-3 метри, яке було в нас в розсаднику, то потім викопуємо з комом землі і воно буде важити кілька сотень кілограмів. Щоб його вантажити – розвантажувати, у нас використовують маніпулятор. Також у нас є трактор і на ньому насадка, яка по колу обрізає коріння, формує оцей ком і піднімає його.
Повністю інтерв’ю про ситуацію з аварійними деревами у Полтаві слухайте за посиланням.