У полтавській «Акварені» провели відкрите тренування для ветеранів та військовослужбовців

За інформацією: Суспільне Полтава.

Військовослужбовці та ветерани під час відкритого тренування. Суспільне Полтава

Тренування провели у рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», розповіла координаторка проєкту на Полтавщині Юлія Ющенко. За її словами, у межах проєкту є комунікаційна кампанія "Досвід ветеранів вартий поваги".

"Ми можемо за допомогою фізичної активності покращити саме ментальне здоров’я ветеранів і надихнути прикладом цих ветеранів інших долучатися до таких заходів", — пояснила регіональна координаторка програми ментального здоров’я Юлія Ющенко.

Що про це говорять ветерани

Це тренування також є частиною підготовки ветеранів до змагань з адаптивних видів спорту, розповів Артем Погорілий. У перші дні повномасштабного вторгнення він добровільно вступив до лав ЗСУ.

Ветеран Артем Погорілий в «Акварені» на тренажері, який імітує греблю. Суспільне Полтава

Після поранення під Бахмутом у жовтні 2022-го, йому ампутували ногу. Він єдиний ветеран ЗСУ з Полтавщини, який у складі української збірної брав участь у змаганнях Повітряних сил США у березні 2024-го року.

"Це постійні тренажери, з якими ми працюємо на звичайних тренуваннях і беремо участь у змаганнях. Головне – це позитивні емоції, які я бачу отримали всі учасники, навіть ті, хто вперше працював з цими тренажерами. Останні два місяці активно займалися, що на цих тренажерах, що і іншими видами адаптивного спорту", — розповів ветеран Артем Погорілий.

Сергій Белявцев (у чорній футболці на тренажері) готується до тренування. Суспільне Полтава

Тренування, яке організували в "Акварені", було нескладним, сказав ветеран Сергій Белявцев.

"Я не спортсмен узагалі. Я потихеньку тренуюсь, не вважаю себе спортсменом. Це тренування було нескладне. Нормальне тренування, без виснаження. Спорт є важливою частиною реабілітації військових. Так чи інакше це факт і це працює", — сказав Сергій Белявцев.

Що таке "Акварена"

"Акварена" — це спортивний комплекс на вулиці Петра Юрченка у Полтаві. Його будували 14 років і завершили наприкінці 2021-го.Загальна вартість проєкту – 241 мільйон гривень, розповідала раніше Суспільному начальниця обласного управління молоді і спорту Марина Трохименко. Ці гроші – з міського, обласного та держбюджету.

Акварена. Фото: Суспільне Полтава

Перші змагання в "Акварені" планували організувати у березні 2022-го року. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну цього не сталося. Організувати змагання вдалося за рік – у березні 2023-го. Для усіх охочих спорткомплекс відкрили 6 березня того ж року.

За місяць роботи заклад відвідали майже 4 тисячі людей. Як розповідав тоді Суспільному керівник комунальної установи "Центр спортивної підготовки" Дмитро Ніжніченко, на утримання закладу на місяць витрачали близько мільйона гривень.

Басейн в «Акварені». Фото: Суспільне Полтава

З 9 серпня 2023-го року в "Акварені" запровадили графік безплатного відвідування для окремих категорій людей. Безплатно прийти у спорткомплекс можуть:

  • військові з інвалідністю;
  • ветерани-військовослужбовці;
  • діти з інвалідністю.

У лютому 2024-го року стало відомо, що правоохоронці ведуть розслідування щодо закупівлі обладнання для "Акварени". Підозрюють, що тренажери та інше устаткування купили за завищеною ціною. У зловживанні службовим становищем підозрюють керівника комунальної організації.

Новости Украины