За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ольга Попенко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Вперше. Дуже приємно. Ми у 2021 році практично, тоді й законодавство дозволяло, що всі практично рішення ухвалювалися на засіданні виконавчого комітету. У рік війни бюджет був затверджений на початку березня, тому звичайно, що сьогодні ми правда поспішили. Дуже приємно визнати те, що отак об’єдналися над проблемами міста і як результат це ухвалення бюджету", — каже міська голова Прилук Ольга Попенко.
Зі слів начальниці фінансового управління Олени Ворони, у 2024 році місто планує отримати власних надходжень у сумі 451 мільйон 824 тисячі гривень. Сума "військового" ПДФО, який держава вилучила із місцевих бюджетів у Прилуках становить близько 100 мільйонів гривень.
Олена Ворона. ФОТО: Суспільне Чернігів"В бюджеті міста на 2024 рік нічого нового – передбачено, як завжди, на оплату заробітної плати працівників бюджетних установ, які виконують делеговані їм державою повноваження, енергоносії, харчування, утримання закладів, відрядження та капітальні видатки".
80% міського бюджету розподілили на фінансування 34 міських цільових програм. Найбільші суми заклали на благоустрій міста – понад 31 мільйон, на підтримку Сил оборони – 26,5 мільйонів, понад 24 мільйони на фінансування закладів медичної сфери вторинного рівня, майже 10 мільйонів на пільгове харчування дітей, вісім мільйонів – на допомогу населенню, в тому числі учасникам бойових дій та їх родинам. Зі слів в.о. голови бюджетної комісії Івана Руденка робота над бюджетом 2024 року у міській раді почалася одразу після ухвалення бюджету на 2023 рік.
Іван Руденко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Не рахував, але десь чотири або п’ять засідань бюджетної комісії. Це не рахуючи те, що були зустрічі з Оленою Іванівною Вороною (Олена Ворона – начальниця фінансового управління, — ред.), з управліннями, відділами. Це були особисто мої зустрічі, зустрічі членів бюджетної комісії. Всі службовці, посадовці відкриті для спілкування – питання, відповідь".
"Передувала дуже клопітка робота – це вересень, жовтень місяць, коли всі установи подавали своє замовлення. Були розрахунки, обговорена заробітна плата практично кожного працівника медичної, освітньої галузі, тих, хто працює в соціальній сфері. Розглядалося питання утримання всіх наших закладів, капітальних ремонтів дитячої та міської лікарні", — зазначає Попенко.
Дискусії у сесійній залі та зауваження з боку депутатів викликали питання фінансування вторинної галузі медичної сфери, роботи КП "Міськсвітло" та "Муніципальний контроль", утримання безпритульних тварин, яке здійснює КП "Послуга".