Нардеп Ярослав Железняк. Фото: УНІАН
Наступного тижня почнеться офіційна робота парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони з розгляду поправок до закону про мобілізацію. Ухвалити його Верховна Рада зможе у кінці березня і набуде чинності документ не раніше травня.
Такий прогноз в етері телемарафону зробив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
Відповідаючи на питання, чому скасували засідання ВР, нардеп заявив, що у монобільшості не було голосів.
"Після голосування, яке, слава Богу, не пройшло, про "татарівське" БЕБ, народних депутатів, які не голосували, не відпускали у відрядження. Але були ті, хто голосували — більшість ОПЗЖ і групи, яких випустили у відрядження. Половина ОПЗЖ зараз за кордоном сидить. І вони не повернулися. Відповідно у влади не було голосів за різні "шкурники", які вони хотіли голосувати. А законопроєкти євроінтеграційні, ратифікації, соціальні їм було не цікаво", — сказав він.
Железняк зазначив, що попри заяви про поїздку депутатів "на фронт", більшість "слуг" залишилися у Києві.
"Ми отримали ідіотську "відмазку", що хтось поїхав на фронт, ми так і не дізналися, хто, навіщо. Але більшість “слуг”, як сиділи у Києві, так і є. Просто скасували засідання, навіть зірвали наші певні зобов’язання щодо нашої євроінтеграції. Я не бачив великої роботи колег з коаліції ані в комітетах, ані поза комітетами", — сказав депутат.
Він також дав прогноз, коли Верховна рада повернеться до роботи і візьметься за закон про мобілізацію. За словами Железняка, у таблиці є 4269 правок, більшість з них — від "Слуг народу".
"Є попередній розгляд робочою групою цих правок — 1960 були враховані так чи інакше. З понеділка почнеться офіційна робота комітету з розгляду правок. Поки що офіційно їх ніхто не розглядав. Якщо Комітет завершить до кінця тижня свою роботу, то десь у 20-х числах, залежно від того, як будуть ставити/не ставити депутати ці правки — парламент може проголосувати законопроєкт до другого читання", — сказав він.
Далі, за словами нардепа, приблизно два тижні займе розгляд або підписання президентом цього законопроєкту.
"Ми бачимо, що ОП не поспішає підписувати закони, навіть важливі. Скоріше за все тільки в квітні законопроєкт буде підписаний і опублікований. І далі ще місяць вступити в дію після публікації закону", — сказав Железняк.