У Щербанівській ТГ на Полтавщині не облаштували вчасно шкільне укриття: чому так

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

У Розсошенській гімназії Щербанівської громади не облаштували вчасно укриття, згідно з договором. Близько 30 батьків учнів початкових класів, які навчаються за змішаною формою, колективно звернулись до голови громади Ігоря Процика. Просять здати першу частину укриття до 31 жовтня, щоб діти вийшли на очне навчання.

Про це Суспільному розповіла мама другокласниці гімназії Віта Безрук.

Як навчаються діти в Розсошенській гімназії

Учні 2, 3 та 4 класів Розсошенської гімназії навчаються за змішаною формою: два тижні онлайн, тиждень в школі. Таку систему обрали через брак місць у першому укритті, збудованому раніше. Друге укриття – на стадії будівництва, розповідає Віта Безрук.

Укриття в гімназії. Фото: Суспільне Полтава

"Ми склали і підписали ініціативна група батьків колективне звернення на ім’я Ігоря Степановича – нашого сільського голову. Ми вимагаємо до 31 жовтня здати першу частину укриття, щоб діти 2-4 класів вийшли на очну форму навчання", ― каже мама другокласниці Розсошенської гімназії Віта Безрук.

"Навчальний рік в Україні починається з 1.09, а як вияснилось, сьогодні ми були на виконкомі, що договір з підрядником підписали 2.08. За 30 днів з вихідними зробити підвальне приміщення – це нереально", ― говорить батько другокласниці Розсошенської гімназії Олександр Цапун.

Що повідомив батькам голова громади

За словами голови Щербанівської громади Ігоря Процика, гроші на ще одне укриття для гімназії спрямували у травні цього року.

Зустріч батьків із головою Щербанівської громади. Фото: Суспільне Полтава

"Зроблений був проєкт, який поданий на експертизу. На жаль, експертиза затягнула більше, ніж на місяць проведення експертної оцінки. Після експертизи був поданий на тендерні закупівлі. Після проведення тендерів підрядна організація, яка виграла цей тендер, розпочала роботи. Роботи почались у серпні місяці. Його треба якісно зробити, не пофарбувати стіни і забути. Тому хай вибачають, хай трошки потерплять", ― каже голова Щербанівської громади Ігор Процик.

На якій стадії будівництво укриття в гімназії

У збудованому раніше укритті згідно з нормами можна розмістити 156 дітей, каже директор Євген Яловець. На змішаній формі навчання нині – близько 450 учнів початкової школи. Старші класи навчаються офлайн в другу зміну.

Укриття в гімназії. Фото: Суспільне Полтава

"Це укриття, яке ми добудовуємо зараз, оскільки ми маємо 1277 учнів на сьогоднішній день, в проєкті, який ми закладали, це 1345,5 квадратних метрів. На облаштування всього укриття, це не тільки мається на увазі на самі ремонтні роботи, а й на тендерну документацію, на експертизу, на авторський нагляд і на техпідряд було виділено більше 12 мільйонів гривень. На сьогоднішній день ми не встигаємо, тому до грудня місяця будемо продовжувати термін виконання робіт", ― каже директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

За словами директора підрядної організації Олександра Крицького, нині виконали 20% робіт. Їх почали 7 вересня, бо майже місяць чекали дозвіл.

Будівництво укриття. Фото: Суспільне Полтава

"Земляні роботи на більшій половині об’єкта вже майже на завершальній стадії. Зараз ідуть коригування проєкту, бо в нас зміни ідуть по стінах, запитання у нас до проєктанта. І також у нас те, що він не міг передбачити – проєктна організація, в нас є проблема з затіканням стін, потрібно зовнішню гідроізоляцію провести, підвести воду і в нас також дуже велика проблема з каналізацією. Проєктант не зможе відразу все передбачити. Важко сказати, будемо намагатись до кінця року зробити", ― каже директор підрядного ТОВ "К-ВІТКА" Олександр Крицький.

За слова директора гімназії, частину укриття планують здати в жовтні.

"Якщо ми зробимо 180-200 квадратів і матимемо можливість, а ми цю можливість матимем його відділити окремо, на окремий вхід, то будемо приймати рішення стосовно того, щоб діти навчались офлайн", ― додав директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

Згідно з договором термін виконання капітального ремонту підвалу, яке використовуватимуть як укриття, – жовтень 2023-го.

"Держава пішла на зустріч. І зараз укриття першочергово можна робити без тендерів. Тому що це треба робити швидко і тут проблем ніяких нема. Але з тендером – це правильно, просто його треба було робити у січні-лютому. Проблема в тому, що діти чекати не можуть", ― каже батько двох учнів гімназії Микола Різник.

Новости Украины