У школі на Сумщині діти ходять в туалет на вулицю

Після відвідин області 11 лютого міністерка освіти Ганна Новосад зробила заяву, що на Сумщині не залишилося сільських шкіл із вбиральнями на подвір’ї. Але журналісти знайшли таку школу поблизу Сум — у селі Пушкарівка. Туалет місцевої школи — це окрема дерев’яна будівля, до якої діти ходять через вулицю, пише Суспільне.

Іван Крамський навчається у цій школі 8-й рік і розповідає, що внутрішнього туалету в будівлі за час його навчання не було. Школа Пушкарівки є філією освітнього закладу Великочерниччанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради. До Сум звідси — 20 кілометрів. На два села — Пушкарівку і Битицю — ця школа одна. Усього навчальний заклад відвідуть 28 учнів. Вони вчаться у шести класах, з третього по восьмий.

Вчителі й адміністрація говорити на тему туалетів відмовилися. Сказали, що у дитсадку, що поруч, де займаються також і перші-другі класи, туалет в приміщенні є.

Торік коштом державної освітньої субвенції відремонтували туалети у двох школах району — Косівщинській та Низівській, говорить заступник голови районної держадміністрації Едуард Кучменко. У першій навчається 339 дітей, у другій – 229. Загалом витратили 1 мільйон 750 тис грн. У Пушкарівську школу гроші не вкладатимуть. «У нас в планах оптимізувати цей навчальний заклад і зменшити там кількість дітей, і тому витрачати кошти на обладнання ще одного туалету в школі я не бачу ніякого сенсу», — сказав Едуард Кучменко.

11 лютого Сумщину відвідала міністерка освіти і науки Ганна Новосад. За підсумком її візиту на сайті відомства з’явилась публікація, у ній — цитата: “На Сумщині більше немає вбиралень на вулиці…».

Директорка департаменту освіти Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова так пояснює ситуацію: «У нас 58 відділів освіти, які мені не підпорядковуються, на жаль. На сьогоднішній день виписані так повноваження виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, і вони вирішують долю своїх закладів освіти. І я на них не можу впливати. Я зараз дам телефонограму, а вони мені дадуть, а може і не дадуть. А на підставі якої інформації міністерка освіти давала таку інформацію? – Ми збирали інформацію на кінець року».

Ліквідувати шкільні вуличні туалети мали до 2020 року за розпорядженням Кабінету міністрів від грудня 2018-го. На ремонт шкільних вбиралень 2019 року Сумщина отримала понад 7,5 млн грн.

Источник

Новости Украины