У Шольца з червня блокують подальші постачання важких озброєнь Україні – Die Welt


У Шольца з червня блокують подальші постачання важких озброєнь Україні – Die Welt

Крістіне Ламбрехт та Олаф Шольц (фото — ЕРА)

На початку червня влада Німеччини дала останню обіцянку передати Україні «значні» партії озброєнь – і після цього у канцлера Олафа Шольца блокують прохання з Києва про продовження постачання, пише з посиланням на джерела в українському уряді Die Welt.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Згідно з інформацією, з червня в Міноборони ФРН кілька разів на місяць з регулярною періодичністю проходять зустрічі на найвищому рівні, в яких також бере участь міністерка [оборони ФРН] Крістіне Ламбрехт», – розповідають журналісти та додають, що нічим корисним для ЗСУ вони не закінчуються.

І з червня українські дипломати «на регулярних зустрічах намагалися домогтися, щоб німецька влада взяла на себе зобов’язання щодо закупівлі більшої кількості важкої техніки», але ті «залишаються глухими – з дивними виправданнями», зазначають у виданні.

Читайте також: Меркель не може бути посередницею, ми недостатньо допомагаємо Україні – лідер опозиції ФРН

Співрозмовник Welt повідомив, що Україна постійно просить Німеччину продовжити постачання самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 та реактивних систем залпового вогню MARS II («гусеничний хаймарс» із 12 реактивними снарядами замість шести у колісного варіанта).

Не далі як 17 серпня Шольц заявив, що нібито некоректно говорити про «повільну» допомогу Україні, оскільки він «порвав з багаторічною позицією Німеччини» щодо постачання зброї. Водночас він не виступає проти використання зброї від Німеччини для звільнення Криму.

  • Німецька спецслужба прогнозує посилення російської пропаганди у країні.
  • У серпні бундесвер отримав повнорозмірні мішені у вигляді російських танків.
  • Шольц проти припинення видачі віз росіянам, оскільки, за його словами, «це війна Путіна, а не росіян».

Читайте також: Глава Саксонії «не розраховує на воєнну перемогу» України та союзників над Росією

Джерело