Марина Хонда під час гостьової лекції. Фото: Борис Корпусенко
Лекції та зустрічі в межах ініціативи академії проводять вже понад 5 років.
2 травня у пресцентрі Київської міської ради відбулась гостьова лекція Академії жіночого лідерства. Це вже шоста сесія проєкту, який стартував у 2021 році.
Головним завданням академії є популяризація жіночого лідерства в органах державної влади на безоплатній основі.
Проєкт дає унікальну можливість дізнаватись з перших вуст від визначних особистостей про шляхи особистого і професійного зростання на керівних посадах. Зокрема до лекцій долучають жінок-політиків, послів та багатьох інших спеціалістів, які діляться вагомим досвідом.
На відкритті шостої навчальної сесії Київської академії жіночого лідерства виступила заступниця голови КМДА Марина Хонда. Вона наголосила: сьогодні жінки беруть на себе значно більше відповідальності, адже чимало чоловіків — на фронті.
«Уже п’ятий рік ми проводимо навчальні сесії Київської академії жіночого лідерства. Щоразу бачимо нові запити — і це мотивує розвиватись. Підбираємо фахівців, шукаємо актуальні теми. Сьогодні справді важливо підтримувати жінок, адже навантаження на них зросло. Ми бачимо, що вони по-іншому реагують на стрес. Але вже є база знань, досвід і бажання рухатися далі», — розповіла Марина Хонда.
Марина Хонда. Фото: Борис Корпусенко
Цього разу до навчання в Академії відібрали 15 учасниць, які двічі на місяць відвідуватимуть заняття.
Крім цього анонсували цікаві лекції, які охоплять зовсім нові аспекти роботи жінок на керівних посадах. Зокрема фокус програми припаде на:
- управління в умовах невизначеності,
- мотивація,
- делегування,
- кризові комунікації,
- фандрайзинг,
- гендерно-чутливі політики,
- і вперше — модуль «Психологічна безпека»: як зберегти себе, подолати страхи, вибудовувати довіру, не вигоріти.
«Серед учасниць вже є ті, хто обійняли керівні посади та несуть велику відповідальність. Переважно це жінки, які працюють у соціальній сфері. Проте є люди, які хочуть і прагнуть навчатися й з інших галузей. Нашим головним завданням є те, щоб ми пізнали одна одну, комунікували та підтримували. Адже однією з тем для навчання, яку відмітили майже всі учасниці є «Управління колективом в часи невизначеності», — розповіла начальниця управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики Тетяна Гузенко.
Тетяна Гузенко. Фото: Борис Корпусенко
Також під час гостьової лекції Марина Хонда поділилася власними підходами до розв’язання робочих питань у стресових ситуаціях. Вона зазначила, що Академія — це не лише про навчання, а й про спільноту.
«Я помічаю, що випускниці часто повертаються. Вони створюють коло однодумців, залишаються на зв’язку — і це дуже цінно. У щоденній рутині іноді навіть не знаєш, хто поруч і яку роботу виконує. А насправді — можна допомогти одна одній. Сподіваюсь, шоста сесія буде так само успішною, як і попередні», — підсумувала Марина Хонда.
Марина Хонда та учасниці Академії. Фото: Борис Корпусенко
Цьогорічна сесія Академії жіночого лідерства продовжує підтримку та розвиток керівниць. У час викликів, коли жінки дедалі частіше беруть на себе лідерські ролі, такі ініціативи стають не лише корисними, а й необхідними.
На попередній, п’ятій сесії Академії жіночого лідерства, для учасниць з лекцією виступила пані посол Канади. Як це було читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА. Фото: Борис КОРПУСЕНКО