У Сумах розповіли, як допомогти жертвам сексуального насилля в умовах війни

За інформацією: Суспільне Суми.

Фото: Суспільне Суми

За словами тренерки Світлани Півень, станом на 1 лютого цього року в Україні зафіксовано 270 випадків сексуального насилля пов'язаного з війною.

"Ми розглядали чим відрізняється сексуальне домашнє насильство і насильство під час війни. З іншого боку, ми розглядали причини, чому низький рівень звернень, обговорювали, яка допомога потрібна постраждалим особам, як її надати", — розповіла тренерка, членкиня ГО "Інтелект Сумщини" Світлана Півень.

Фото: Суспільне Суми

Наталія Довгопол – одна з учасниць тренінгу. Жінка працює головною спеціалісткою департаменту соціального захисту населення районної держадміністрації.

"Ми працюємо з протидією насильству в сім'ї, гендерно зумовленому насильству в Сумському районі. Багато цікавих питань було порушено на тренінгу, багато корисної інформації. Отримані навички будемо застосовувати в своїй роботі", — зазначила Наталія Довгопол.

Після навчальної частини в рамках проєкту презентували театралізований перформанс "Не мовчіть", організований культурно-мистецьким центром держуніверситету, розповіла Крістіна Сахно. До перегляду запросили вразливі групи населення – внутрішньопереміщених осіб та людей звільнених з окупації.

Фото: Суспільне Суми

"Я вивчала для того, щоб написати сценарій, багато документальних матеріалів. Це телепередачі, ютуб, новинні канали, де жертви насилля, люди, яких вдалося врятувати з полону, розповідали свої історії. В сценарії звучать історії не 100% доповідь, але реальні факти там присутні", — пояснила художня керівниця культурно-мистецького центру Ольга Бондаренко.

Фото: Суспільне Суми

15 лютого учасники поїдуть з тренінгом та перформансом до міста Шостка.

Читати ще

Читати ще Тростянецька міська лікарня отримала гуманітарну допомогу від італійських благодійників

Новости Украины