У Сумах відкрилася виставка кролевецьких рушників

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відкрито виставку «КРОЛЕВЕЦЬКІ РУШНИКИ – ТАЇНА ЩИРОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ», яка представляє рушникову колекцію Сумщини ХІХ – початку ХХ століть з фондів музею. Виставка демонструє унікальні грані візерункового ремізно-переборного ткацтва, що на світових теренах є неповторним творчим скарбом України.

«Це свого роду ключ до пізнання української нації, осягнення її самобутнього внутрішнього світу, неповторної нематеріальної культурної спадщини. Це і своєрідні орнаментальні «літописи», адресовані сучасникам й майбутнім поколінням», – зазначила начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Олена МЕЛЬНИК у передмові щойно виданого презентаційного наукового альбому-каталогу Кролевецьких рушників з колекції музею.

В рамках обласної програми «Розвитку, збереження та відродження традиційного мистецтва та художніх промислів», що вивчають та популяризують різні види народних ремесел нашого краю, представлено виставку. Запрошуємо доторкнутися до таїн щирої української душі!

Источник