«У суспільства є упередження»: про ставлення до людей з ВІЛ, лікування та тестування у Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

Соцпрацівниця благодійної організації «Світло Надії» Наталія Швидун. Суспільне Полтава"Людина може жити 10, 12―15 років і навіть не підозрювати про те, що в неї є вірус. І звернутися тільки тоді, коли вже оці супутні захворювання знизили імунітет, прикріпилися і дали про себе знати. І тоді людина вже іноді звертається в дуже поганому стані", ― сказала Наталія Швидун.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на жовтень 2024-го року в Україні на кожні 100 000 населення є 360 людей, які живуть з ВІЛ. На Полтавщині ці цифри дещо нижчі ― приблизно 272 людини на кожні 100 000 населення. Найвищі цифри на Одещині і Дніпропетровщині ― понад 900.

"Із початку цього року на базі благодійної організації нашої було протестовано 8 760 осіб. Із них виявлено було 76 осіб, це був позитивний результат. Зараз побільшало таких випадків, тому що багато внутрішньо переміщених осіб. Також багато зараз військових, котрі звертаються до військової лікарської комісії. Насамперед там їх тестують на ВІЛ-інфекцію, також на гепатити В та С", ― розповіла соцпрацівниця.

Статистичні дані про ВІЛ та СНІД в Україні. Суспільне Полтава

Коли люди дізнаються про свій позитивний ВІЛ-статус, дехто може замкнутися у собі, хтось плаче, навіть є випадки, коли хочуть вчинити самогубство. Тоді клієнтів скеровують до психологів та психотерапевтів, розповіла Наталія Швидун.

За її словами, людям слід тестуватися кожні пів року, якщо це група ризику ― кожні три місяці. Сюди входять працівники комерційного сексу, люди, що вживають наркотики ін’єкційно, та чоловіки, що мають секс із чоловіками.

Людям із ВІЛ-інфекцією призначають антиретровірусну терапію, яка складається із трьох компонентів.

"Один компонент не дає, наприклад, вірусу в клітину імунної системи потрапити і її зруйнувати. Інший компонент не дає копіювати вірус. Третій компонент не дає із цієї клітини вийти і далі вражати інші клітини імунної системи. Лікування безкоштовне", ― сказала Наталія Швидун.

Шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Суспільне Полтава

На її думку, ВІЛ ― це не вирок, із вірусом люди теж можуть мати повноцінне життя, народжувати здорових дітей. Так сталося з однією із її клієнток. 20-річна дівчина дізналася про ВІЛ та вагітність майже одночасно.

"Психолог з нею працював, і гінеколог, і педіатр обласного центру СНІДу, і лікар-інфекціоніст. Вона народила здорову дівчинку. Зараз вона вже за кордон поїхала, там працює. У суспільства є упередження, що ВІЛ-інфекція дуже небезпечна. Але ж ми знаємо, що є антиретровірусна терапія, котра допомагає заблокувати вірус. Людина така ж сама, як і ми всі, і може спілкуватися, і жити повноцінним життям, народжувати дітей і радіти життю".Читати ще

Читати ще

«Якісь думки нездорові були»: історія полтавця з ВІЛ-позитивним статусом

Читати ще

У Полтаві скаржаться на великі черги до травматолога під час проходження ВЛК: у чому проблема

Читати ще

У Полтаві вперше запрацювала мобільна станція переливання крові

Новости Украины