У Тернополі рятувальники вчили цивільних зупиняти масивні кровотечі

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Навчання для цивільних. Фото: Суспільне Тернопіль

У головному управлінні пожежно-рятувальної служби області цивільних людей вчили зупиняти масивні кровотечі. Це одне з занять, яке організовує "Центр готовності цивільних" у Тернополі.

Про це розповів Суспільному керівник медичного підрозділу пожежно-рятувальної служби області Віктор Репута.

За його словами, навчання відбулися за протоколом тактичної бойової допомоги пораненим, який розробили в Міністерстві оборони США.

Віктор Репута, керівник медичного підрозділу пожежно-рятувальної служби області. Фото: Суспільне Тернопіль

"Алгоритм розробляли протягом тривалого часу, використовуючи досвід попередніх воєн та військових конфліктів. У ньому використовують найкращі досягнення науки і медицини. Протокол М.А.R.C.H. втілює найкращі рекомендації, розроблені на різних рівнях як для особового складу, так і для медичного персоналу. Зупинити масивну кровотечу, накласти кровоспинний джгут потрібно до хвилини часу. Бо через хвилину людина знепритомніє і накласти собі джгут не зможе. Є інший варіант, коли поряд буде хтось, хто допоможе. Саме тому навчаємо цивільних людей, щоб вони могли надати допомогу собі чи тим, хто поряд з ними".

Учасники заходу. Фото: Суспільне Тернопіль

Самотужки спробувала накласти собі турнікет на руку учасниця навчань Уляна Мартинюк.

Уляна Мартинюк, тернополянка. Фото: Суспільне Тернопіль

"Не засікала час, як швидко я це зробила, думаю, що достатньо швидко і ніби правильно".

Навчитися правильно користуватися турнікетом прийшов тернополянин Максим Дзюба.

Максим Дзюба, тернополянин. Фото: Суспільне Тернопіль

"На перший погляд здається, що його дуже просто накласти, але насправді потрібна практика. Думаю, за десять разів вдасться ідеально".

Під час навчань. Фото: Суспільне Тернопіль

Це 24 заняття "Центру готовності цивільних" в Тернополі від осені 2022 року і перше заняття цьогоріч, розповів організатор тренінгу Олександр Кикта.

Олександр Кикта, організатор тренінгу. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ми вирішили, що будемо брати специфічні теми. Зараз зупинка кровотеч, потім плануємо серцево-легеневу реанімацію. Будемо рухатися в напрямку конкретних навчань за конкретними напрямками. Зареєструвались 25 людей, прийшли 24, це добрий показник відвідуваності".

Новости Украины