За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Суспільне Тернопіль
У Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів відбувся захід "Слова і струни Миколи Литвина" до 81-річчя від дня народження кобзаря, композитора та письменника. Його провели спільно викладачами і студентами Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, — розповіла завідувачка відділу музею Уляна Рикун.
Вона розповіла, що Микола Литвин не є уродженцем Тернопільщини, але в 1963 році він перевівся до Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької, щоб навчитися народної гри на бандурі. Тут входив у коло інтелігенції, ходив на зібрання, виконував патріотичні пісні на бандурі.
Вшанування пам’яті кобзаря, композитора і письменника Миколи Литвина. Суспільне Тернопіль
"У 1965 році за цю діяльність його заарештували. Миколу Литвина посадили в слідчий ізолятор, у якому він пробув місяць. Зараз на цьому місці знаходиться історико-меморіальний музей", — каже Уляна Рикун.
Уляна Рикун. Суспільне Тернопіль
Під час заходу транслювали запис пісні Миколи Литвина.
Вшанування пам’яті кобзаря, композитора і письменника Миколи Литвина. Суспільне Тернопіль
Учасниця заходу Леся Філінська розповіла, що знала Миколу Литвина:
"Найцікавіше — Микола дуже затинався, коли говорив, але коли починав співати – це просто неймовірно було, він переставав затинатися, а музика з нього лилася. У нього був багатий внутрішній світ і така дитинність. Навіть той факт, що він у своєму селі за свої кошти збудував церкву — мало хто знає".
Леся Філінська. Суспільне Тернопіль
Уляна Рикун каже, уже в часи незалежності України, Микола Литвин часто приїжджав на Тернопільщину з концертами.
"Його дуже любили місцеві жителі. У репертуарі були патріотичні вірші, ліричні пісні".
Вшанування пам’яті кобзаря, композитора і письменника Миколи Литвина. Суспільне Тернопіль
Автор: Сніжана Заверуха