У вінницькому Подільському зоопарку поселилася рись-переселенка з Миколаєва

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Рись із Миколаєва у зоопарку Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

У Подільському зоопарку Вінниці нова мешканка — рись. Її обміняли на двох чорних лебедів у Миколаївському зоопарку. Вивозити тварину довелося з-під обстрілів. Червонокнижну рись, за словами директора Євгена Ткачика, шукали давно.

Важко придбати, бо рідко розмножуються в неволі. Червонокнижна, з Європи її завезти неможливо. В Україні їх розмножують лише в Миколаївському зоопарку”, — каже Євген Ткачик.

Суспільне Вінниця

Домовитися вдалося дякуючи тому, що Миколаївський зоопарк зацікавився птахами із Подільського. У Вінницю рись прибула 28 вересня вночі.

Фізіологічний стан відмінний. Працівники, коли заходять, кидається. Це фізіологія цього звіра. Це добре”, — каже Євген Ткачик.

Суспільне Вінниця

Рись потроху адаптовується до нової оселі. Поки її поселили у вольєр, де влітку мешкали лемури. Відтак тварину переведуть до іншого вольєра. Його почали будувати 2020 року. Він, каже Ткачик, облаштований за всіма нормами, аби в майбутньому тут рисі могли розмножуватись.

Шість метрів висотою. Чим вищий вольєр, тим більша ймовірність розмноження. Вони бігають по гілках. Спеціально залишили сосни масажувати кігті. Привеземо дві колоди, і на них буде будиночок”, — каже Євген Ткачик.

Народилася рись цього року, 8 травня. Імʼя тварині не даватимуть, бо рисі — це хижаки, яких практично неможливо приручити, каже Ткачик. Тварині вже шукають партнера.

Кавалера будем шукати, але будемо шукати кавалера, щоб не було родинних стосунків, щоб у майбутньому було потомство, і будемо ділитись з іншими”, — каже Євген Ткачик.