У Запорізькій області продовжується евакуація людей з тимчасово окупованих територій

Аналіз структури евакуйованих та динаміки процесу перетину лінії розмежування в напрямку Запоріжжя з початку червня показує зменшення кількості евакуйованих з Маріуполя та зростання потоку переселенців з громад Запорізької області.

За даними Запорізької обласної військової адміністрації, за вісім днів з початку червня 2022 року через Запоріжжя з тимчасово окупованих територій евакуювалося 8319 осіб. З них 1718 дітей.

Аналіз динаміки руху біженців у бік Запоріжжя крім зростання потоку з територій Запорізької області,  демонструє значне збільшення кількості переміщених осіб з боку Херсонської області. На початку червня біженці з Херсонщини склали близько 30%  всього потоку ВПО.

У Запорізької області найбільше переселенців фіксується з Пологівського й Василівського районів, на території яких тривають воєнні дії.

Що стосується виїзду на контрольовану російськими бойовиками територію, то протягом восьми днів цього місяця лінію розмежування перетнули 2716 осіб. З них 1529 чоловіків, 910 жінок і 277 дітей.

Нагадаємо, що нещодавно було впроваджено нові правила перетину лінії розмежування. Як наголошують у ЗОВА, такий крок був необхідний для  упорядкування тих, хто бажає проїхати через блокпости, а також посилення контролю над цим рухом.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник