Як краще відкладати гроші і при цьому жити у звичному темпі

Ощадливість не є рисою, притаманною українцям. Ми в більшості випадків живемо одним днем та не схильні до відкладання коштів «на чорний день». А все тому, що більшість з нас просто не знає, як відкладати гроші так, аби це не впливало на звичний темп життя. Якщо ви хочете мати власну «подушку безпеки», яка допоможе вам у скрутні часи чи дозволить зробити заплановану велику покупку, просто навчіться правильно економити, щоб це не впливало на ваші поточні витрати.

Чому в наш час тримати збереження це важливо

Зараз в Україні війна та дуже складна економічна ситуація, через це кожна людина може стикнутися з непередбачуваними обставинами, що потребують наявності вільних коштів. Це може бути:

  • втрата майна чи будинку;
  • втрата роботи через скорочення, окупацію, руйнування;
  • втрата працездатності;
  • хвороба.

В будь-якому з цих випадків людині потрібні кошти чи то на відновлення майна, чи то на оздоровлення, чи на життя протягом часу, що потрібен на пошуки нового робочого місця. Набагато простіше впоратися з усіма труднощами, коли у вас є «подушка безпеки» у вигляді запасу коштів мінімум на 6 місяців. Більшість з тих, хто ще не має заощаджень, чесно зізнаються, що просто не знають, як почати відкладати гроші так, щоб це не впливало на їх поточне життя.

Як відкладати гроші і бути в плюсі

Перш ніж ми розповімо вам, як навчитися відкладати гроші, вам потрібно провести повний аудит своїх доходів та витрат. Запишіть усі надходження до сімейного бюджету та абсолютно усі витрати, включно зі спонтанними покупками та розвагами. Якщо ваші витрати перевищують прибуток, їх одразу потрібно обмежувати. Тобто перш ніж розбиратися в тому, як правильно відкладати гроші, вам потрібно навчитися не витрачати їх на непотрібні речі та правильно розставити пріоритети у витратах, а з часом і зовсім відмовитися від перевитрат.

Способи та методи відкладання коштів

Як краще відкладати гроші саме у вашому випадку, обирати вам. Ми пропонуємо ознайомитися з декількома методиками, що дійсно допомогли заощадити та накопичити іншим. Можливо якийсь з цих способів стане вам у пригоді:

  1. 20 на 80. Це проста схема заощадження для людей з будь-яким рівнем прибутків. Аби накопичити капітал, потрібно з кожного прибутку відкладати 20%. І не важливо чи це зарплатня, чи грошовий подарунок, чи гонорар за мілку послугу – 20% від будь-яких надходжень переводьте в іноземну валюту чи відкладайте на спеціальний ощадний рахунок. А залишок суми у вигляді 80% ви можете сміливо використовувати на усі необхідні витрати.
  2. 33 на 33. Правило згідно з яким усі свої накопичення потрібно зберігати у різній валюті. До прикладу 1/3 переведіть у долари, 1/3 – у євро, а третину залиште в гривні. Накопичення у різних валютах більш захищені від ринкових коливань.
  3. Банківські додатки. Більшість банків пропонують скористатися послугою по типу скарбнички. Для цього потрібно завантажити спеціальний додаток та через онлайн-банкінг увімкнути функцію, що дозволяє з кожного надходження на вашу карту автоматично відкладати в окрему «скарбничку» певну суму чи відсоток від прибутку. Таким чином кошти накопичуються непомітно для їх власника.
  4. 50/30/20. Суть метода в тому, аби розподілити свої прибутки на три частини: 50% ви залишаєте на заплановані витрати, 30% — на спонтанні покупки, 20% — заощаджуєте на окремому рахунку чи переводите у валюту. Якщо зі спонтанних покупок на кінець місяця залишається якась сума, її додаєте до заощаджень.

Будь-який з перелічених методів є ефективним лише у тому випадку, якщо ви виконуєте усі правила регулярно.

Поради для оптимізації власного бюджету

І на останок, декілька дієвих порад, як економити і відкладати гроші безболісно для сімейного чи особистого бюджету:

  • не здійснюйте імпульсивних покупок. Перед візитом до магазину обов’язково обдумайте усі покупки або ж навіть складіть точний список. Якщо запланована велика покупка, перш ніж її здійснити дайте собі 24 години на роздуми, аби впевнитися чи дійсно вам потрібна ця річ;
  • встановіть точну суму витрат на місяць. Чітко дотримуйтесь встановленого ліміту;
  • беріть участь у всіх програмах з кешбеком;
  • встановіть на телефон спеціальний додаток для фіксації та аналізу ваших витрат. Якщо зручніше паперовий варіант, то записуйте усі витрати у блокнот;
  • беріть участь в акційних пропозиціях торговельних точок, використовуйте персональні та загальні знижки;
  • інвестуйте відкладені кошти, аби отримувати з них додатковий відсоток. Гроші можна покласти на гривневий чи валютний депозит або ж інвестувати у криптовалюту та банківські метали;
  • поступово збільшуйте суму, яку ви відкладаєте щомісяця.

Якщо вам складно просто відкладати гроші, то придумайте для себе якусь мету. Заощаджуйте на відпочинок, ремонт, нове авто чи більшу квартиру. Мета заощаджень не має значення, головне, що у вас буде «подушка безпеки», яку ви зможете використати на власний розсуд, якщо виникне така необхідність.

Новости Украины