Учні хмельницької громади почали вивчати історію міста

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Вчителька проводить новий урок з «Хмельницькознавства», жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Хмельницькознавство" на уроках історії України почали вивчати восьмикласники хмельницької громади. Про історію обласного центру дізнаватимуться із посібника, який презентували наприкінці вересня.

Перша тема з "Хмельницькознавства", яке цьогоріч вивчається на уроках історії України у восьмих класах громади, у ліцеї №10 починається з вивчення символіки міста Хмельницького. Вчителька історії Аліна Дяченко розповідає, які саме теми вивчатимуть цьогоріч.

"Середньовічний Проскурів, роди, які тут були, як місто розвивалося, з кого складалось населення", — пояснює вчителька.

Учні 8 класу ліцею №10 на уроці з «Хмельницькознавства», жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Наступного навчального року "Хмельицькознавство" стане окремим предметом, розповідає виконувачка обов’язків директора Департаменту освіти та науки міської ради Ольга Кшановська. За її словами, вивчатимуть історію Хмельницького за посібником, ідея створення якого виникла у 2021 році. Його пробну версію презентували наприкінці вересня.

"Зараз ми на етапі апробації посібника, тому що і рецензенти ще вносять свої корективи. В цей навчальний рік ми отримуємо гриф Міністерства, погодження навчальної програми й, відповідно, на наступний навчальний рік ми зможемо це все офіційно мати як окремий предмет",— розповідає Ольга Кшановська.

Посібник з нового уроку «Хмельницькознавства», жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Після погодження з Міністерством освіти та науки, посібник друкуватиметься великим накладом, каже Ольга Кшановська.

"Ми презентували посібник лише в чотирьох екземплярах. Це такі робочі проєкти. Для того, щоб наші рецензенти могли працювати з паперовим варіантом, одразу ж корегувати. А під час освітнього процесу діти будуть використовувати електронний посібник", — пояснює в.о. директора Департаменту освіти та науки.

Нині усі восьмі класи Хмельницької громади апробовують електронну версію "Хмельницькознавства", дають зворотний зв'язок, каже авторка-упорядниця посібника Наталя Камінська та розповідає, як над ним працювали.

Дизайнерка обкладинки «Хмельницькознавства» Юлія Тріасова розповідає про посібник, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Впорядковувались матеріали, які були зібрані нашими краєзнавцями, науковцями за великий період часу. Восьмий клас охоплює тільки матеріал від доісторичного періоду, коли у нас навіть поселень тут ще не було, були там знахідки Черняхівської культури, Трипільської культури, і до початку Першої світової",— говорить Наталя Камінська.

Дизайнерка обкладинки "Хмельницькознавства" Юлія Тріасова каже, на ній була велика відповідальність.

"Цей підручник для підлітків. Я розуміла, що зовнішній вигляд книги вони будуть сприймати якнайкраще. Якщо вона їм сподобається, то, звісно, їм захочеться далі гортати її сторінки й поглинати в історію рідного міста",— каже Юлія Трімасова.

Нині Наталя Камінська працює над другою частиною підручника "Хмельницькознавство". Він – для дев’ятикласників. Майбутній підручник охоплюватиме історію теперішнього Хмельницького від періоду Першої світової війни й до сьогодення.

Хмельницький краєзнавець Ігор Байдак ділиться враженнями від нового предмета з «Хмельницькознавства», жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Краєзнавець Ігор Байдак, який понад 15 років тому започаткував піші екскурсії обласним центром, пропонує обмежуватись вивченням Хмельницького, а розширити його до вивчення Хмельниччини.

"Я не знаю, як правильно цей предмет назвати. Якщо дуже коротко: все-все-все про нашу область. І, звичайно, бо ми хмельничани, на перше місце – Хмельницький. І радіє серце кожну божу мить, а таки Хмельницький – буде вічно жить! Місто наше давнє, місто молоде, доля по Проскурівській – в майбуття веде", — поділився враженнями Ігор Байдак.

Новости Украины