Уцілілого Сковороду повезуть до Києва

Виставка має відбутися до дня народження філософа.

Уцілілу від ракетного удару скульптуру законсервують і зможуть транспортувати.

Скульптуру Григорія Сковороди, уцілілу після обстрілу Росією, відвезуть до Києва. Вона буде експонатом на виставці «Світ Сковороди», яку планують провести 3 грудня до 300-річчя від дня народження філософа. Про це розповіла UA-NEWS.in.ua директорка музею Сковороди Наталія Мицай.

«За висновками експертів, скульптура підлягає транспортуванню. Зараз законсервуємо, декілька днів на консервацію піде, і можна буде транспортувати. Явних пошкоджень немає в скульптури. Вона ціла зовсім, але фарба… Є місця, де відшарувалася фарба. Тому там реставратори повинні пройтися по ній спеціальними розчинами й закріпити матеріал», — сказала Наталія Мицай.

Фото: «Суспільне Харків»

Як пише «Суспільне Харків» з посиланням на завідувача Харківської філії реставраційного центру України Сергія Омельника, який оглядав скульптуру Сковороди, найбільше пошкоджень виявлено на обличчі, руці, правій стороні, однак вони не є критичними, зосереджуються на верхньому шарі.

«Те, що піднялося, укладається, умовно кажучи, приклеюється. Верхній шар просочується полімером, завдяки цьому теж укріплюється, тим самим ми запобігаємо подальшому осипанню цього шару. В скульптурному сенсі пам’ятник не постраждав», — сказав Сергій Омельник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні продають марки, аби допомогти музею Сковороди

За словами Наталії Мицай, виставка поки є в проєкті. Наразі ведуться підготовчі роботи, готуються документи для того, щоб відвезти скульптуру до Києва. Коли Сковороду повезуть до столиці, поки не визначено. Виставка має відбутися 3 грудня в національному центрі «Український дім». Після завершення виставки скульптуру Сковороди повернуть на Харківщину.

«Не на цьому тижні [транспортуватимуть до Києва — ред.]. Виставка планується. Скульптуру ще ніхто нікуди не везе. Поки ще ідуть підготовчі роботи. Ще документи не готові. Потім її повернуть до музею», — пояснила Наталія Мицай.

Як писав UA-NEWS.in.ua, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля сильно вигоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат.

Джерело

Новости Украины