Ухилення від призову на військову службу: скільки вироків винесли на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне

Від початку повномасштабного вторгнення на Полтавщині винесли понад пів сотні вироків людям, які ухилялися від призову на військову службу під час мобілізації. Про це Суспільному стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.

Скільки вироків щодо ухилення від призову винесли на Полтавщині

Від початку повномасштабного вторгнення суди на Полтавщині винесли 52 вироки через ухилення від призову під час мобілізації. Із них 42 протягом 2023-го року, решта – торік.

Цьогоріч найбільше вироків щодо людей, які ухилялися від військової служби, ухвалили суди Лубен та Лохвиці– по сім справ. У судах Решетилівки та Полтави по чотири таких вироки, ще три – у Горішніх Плавнях, по два – у Козельщині, Оржиці, Гадячі та Миргороді. Також по одному вирокові щодо ухилення від призову винесли у Карлівці, Пирятині, Шишаках, Хоролі, Диканьці, Зінькові, Котельві, Глобиному та Чорнухах.

Яке покарання за ухилення від призову

Згідно з вироками, людей обвинувачували за статтею 336 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період". За це передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

У вироках, які цьогоріч виносили суди Полтавщини, зазначено, що військовозобов'язані безпідставно та умисно не з’являлися за вимогою. Здебільшого їм призначали позбавлення волі на 3-4 роки з іспитовим строком на 1 рік.

Чи можуть мобілізувати людину, яка раніше ухилялася від призову

Як зазначили на Facebook-сторінці Полтавського обласного ТЦК та СП, оскільки ці справи не класифікується як "тяжкі" чи "особливо тяжкі", люди, які раніше ухилялися від призову, лишаються військовозобов'язаними та в подальшому підлягають призову за мобілізацією.

Новости Украины