Україна домовилася про інтермодальні залізничні перевезення з Австрією

КИЇВ. 17 вересня. УНН. Укрзалізниця та дочірня компанія Австрійських залізниць Rail Cargo Austria домовилися про спільну роботу з розвитку інтермодального залізничного сполучення між Україною та Австрією. Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниц, відповідний меморандум сторони підписали 14 вересня, передає УНН.

Цитата

«Цим меморандумом ми розпочинаємо роботу над реалізацією проєкту інтермодальних перевезень між нашими країнами. Наразі ми оцінюємо можливості встановлення регулярного залізничного сполучення такого типу між Києвом та Віднем і розглядаємо маршрут через Львів та Будапешт для долучення до проєкту якомога більше великих міст», — повідомив член правління УЗ Вячеслав Єрьомін.

Деталі

Сторони також обговорили можливість експлуатації зерновозів парку Укрзалізниці на території Угорщини та Словаччини й особливості митного оформлення імпортно-експортних операцій інтермодальних перевезень.

Згідно з меморандумом, у рамках реалізації проєкту Укрзалізниця відповідатиме за тяговий рухомий склад, інтермодальні вагони широкої колії, термінальні послуги та митні формальності в Україні, а Rail Cargo Group, до якої входить Rail Cargo Austria, бере на себе відповідальність за вказаними пунктами на території Євросоюзу.

Зазначається, що старт проєкту очікується вже у 2023 році: сторони погодили попереднє тестове перевезення напівпричепів за маршрутом Київ — Будапешт вже у вересні.

Довідково

Інтермодальні перевезення є переміщенням вантажів за принципом «від дверей до дверей», у якому послідовно залучають принаймні два види транспорту. При цьому готуються й виконуються вони під єдиним керівництвом. Організатор погоджує дії всіх сторін — вантажовласників, перевізників і перевізних комплексів — на усіх етапах перевезення і відповідає за схоронність вантажу, терміни виконання та оплату послуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 7 мільйонів українців подорожували влітку поїздами

В Україні про запровадження таких послуг оголосили у лютому 2023 року. Йдеться про перевезення контейнерних поїздів, контрейлерних поїздів та поїздів комбінованого транспорту на базі рухомого складу центру транспортного сервісу «Ліски».

Джерело: УНН

Новости Украины