Україна готується розблокувати «велику приватизацію» вже у травні — голова ФДМ


 Україна готується розблокувати "велику приватизацію" вже у травні — голова ФДМ

Фото: Рустем Умєров/Facebook

Приватизація великих державних підприємств – «велика приватизація» – може бути розблокована у травні цього року. Про це заявив голова Фонду держмайна Рустем Умєров в інтерв’ю агентству Bloomberg.

Питання про поновлення «великої приватизації» буде обговорено на найближчих засіданнях Верховної Ради, уточнив Умєров.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

У разі ухвалення парламентом відповідного рішення від продажу великих держактивів до бюджету України може надійти до $400 млн до кінця року.

На аукціони буде виставлено Одеський припортовий завод, виробник титану ОГХК, Запорізький титано-магнієвий комбінат, виробник інсуліну «Індар» та Центренерго. Аукціони з продажу цих активів можуть відбутися у третьому кварталі 2023 року.

«Якщо ми їх не продамо цього року, то наступного року їх головною цінністю буде лише нерухомість, а через рік — тільки земля, на якій вони збудовані», – сказав голова ФДМ.

Також у Фонді сподіваються заробити $190 млн від здавання в оренду державних сільгоспземель через аукціони на Prozorro.Продажі. Для цього також потрібне рішення парламенту.


 Україна готується розблокувати "велику приватизацію" вже у травні — голова ФДМ

Умєров також визнав низьку зацікавленість закордонних інвесторів до купівлі великих підприємств в Україні під час повномасштабної війни. Проте, він сподівається, що інвестори можуть приватизувати активи на знак солідарності з Україною.

«Більшість інвесторів, з якими я розмовляв, — це корпоративні та інституційні інвестори — сказали, що для них український ринок абсолютно непривабливий. Але з погляду справедливості, бажання підтримати Україну — це виправданий крок», – сказав Умєров.

  • З початку 2023 року приватні інвестори приватизували держмайна на 1 млрд грн.
  • 1 березня 2023 року ФДМ заявив, що стає одним із найбільших державних землевласників і до кінця року сконцентрує земельний банк у 300 000 га.
  • 19 квітня Фонд держмайна провів аукціон із продажу Ізмаїльського винзаводу: ціна зросла в 11 разів.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело

Новости Украины