Україна отримає від Світового банку додаткове фінансування на $530 млн – Мінфін


Україна отримає від Світового банку додаткове фінансування на $530 млн – Мінфін

Фото: пресслужба Мінфіну

Україна отримає від Світового банку $529,9 млн у рамках третього додаткового фінансування для підтримки державних витрат. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

У Мінфіні зазначили, що угоду підписали міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі.

Україна отримає кредитні кошти від Світового банку на пільгових умовах під гарантії Великої Британії та Данії. Термін погашення кредиту – 19 років із п’ятирічним пільговим періодом. Процентна ставка – 0,25% річних.

У міністерстві зазначили, що кошти від Світового банку будуть направлені до держбюджету України на відшкодування виплат з оплати праці працівників бюджетної сфери й забезпечення соціальних виплат.

Зокрема, це стосується пенсійних виплат і програм державної соціальної допомоги, підтримки малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

  • Україна розраховувала на великий пакет допомоги від Світового банку у листопаді.
  • Світовий банк взяв участь у підготовці першої оцінки потреб України на відновлення. Сума складає $349 млрд.
  • 1 жовтня Світовий банк оголосив про виділення додаткових $530 млн Україні для вирішення негайних потреб, що виникли через війну.
  • Мінфін розраховує отримати $38 млрд міжнародної допомоги у 2023 році, бо інакше у бюджеті України утвориться велика діра, яку доведеться закривати емісією.

Джерело