Україна розраховує отримати ще понад $11 млрд міжнародної допомоги до кінця року – НБУ


Україна розраховує отримати ще понад $11 млрд міжнародної допомоги до кінця року – НБУ

Юрій Гелетій ( Фото: пресслужба НБУ)

Цього року Україна отримала $19,8 млрд зовнішнього фінансування та очікує на ще понад $11 млрд до кінця року. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій в інтерв’ю Інтерфаксу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

За його словами, НБУ очікує на значні обсяги міжнародної допомоги до кінця року, враховуючи вже виділену макрофінансову допомогу від ЄС та порушене у Конгресі США питання щодо додаткових коштів для України.

Гелетій зазначив, що пріоритетом для уряду та Нацбанку найближчого місяця є переговори про нову програму від МВФ.

«Це може бути або EFF (Extended Fund Facility), або stand-by. Тобто класична розширена програма, яка спрямовуватиметься на подолання розривів платіжного балансу та проведення структурних реформ. Ми активно над цим працюємо», – заявив заступник голови НБУ.

За його словами, у жовтні має відбутися місія МВФ, на якій обговорюватимуть макроекономічну ситуацію в Україні, питання бюджету 2023 року та валютної політики.

Гелетій також додав, що однієї такої програми МВФ навряд чи буде достатньо, тому потрібно активно працювати з іншими партнерами, насамперед із ЄС, США та іншими країнами G7.

«НБУ, як ніхто інший, зацікавлений у тому, щоб цю допомогу було отримано. Вона знизить потребу в емісійному фінансуванні. Для нас припинення монетизації бюджету є пріоритетом», – заявив заступник голови центробанку.

За його словами, можливість припинення наступного року емісійного фінансування бюджету залежатиме від обсягів міжнародної допомоги та ритмічності її надходження.

«$38 млрд – непросте та надзвичайно амбітне завдання. Справді, якщо Україна отримає ці кошти, потреба в емісійному фінансуванні може не знадобитися», – зазначив Гелетій.

  • 7 жовтня МВФ вирішив надати Україні $1,3 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.
  • 10 жовтня Пишний назвав пріоритетом для НБУ залучення $38 млрд зовнішнього фінансування, закладених до бюджету 2023 року. Зеленський очікує від нового голови НБУ, зокрема, підписання нової програми від МВФ.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що МВФ розпочне роботу над новою спеціальною програмою з Україною вже в жовтні.

Читайте також: ЄС виділяє ще 2 млрд євро макрофінансовій допомозі Україні

Джерело

Новости Украины