Україна відшкодує можливі збитки для цивільних суден, які заходять в її порти — Кубраков

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Верховна Рада підтримала зміни в закон про Державний бюджет України на 2023 рік, які надають фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання гарантії компенсації шкоди, заподіяної внаслідок агресії росії. Про це УНН повідомляє з посиланням на Міністерство інфраструктури України.

Цитата

«Верховна Рада підтримала зміни в Закон України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», які надають фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання гарантії компенсації шкоди, заподіяної внаслідок агресії росії. На ці цілі передбачено до 20 мільярдів гривень», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що відповідні зміни розроблялися Міністерством відновлення в співпраці з народними депутатами України та спільно з Бюджетним комітетом.

«Народні депутати сьогодні зробили важливий крок для повноцінного відновлення цивільного судноплавства в Чорному морі. Разом ми шукаємо шляхи для забезпечення роботи українських портів та розширення номенклатури для товарообігу. Упевнений, що запуск гарантування компенсації ризиків стане потужним сигналом для стабілізації української та світової економіки», — прокоментував віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість виходів суден з українських портів впала до антирекорду

За його словами, прийняті парламентом зміни стосуються суден, які ходять як під прапором України, так і під прапорами іноземних держав. Кошти для компенсації шкоди будуть виділятись Урядом України.

Додамо

У Міністерстві інфраструктури України нагадали, що внаслідок саботування росіянами інспекційних перевірок у Босфорі в штучній черзі стабільно знаходяться понад 140 суден. Це призвело до зниження ефективності «Зернової ініціативи». Зараз вона не перевищує 40% від наявних експортних потужностей.

В лютому 2022 року, аналогічне рішення було ухвалено для авіаційної галузі. Тоді Урядом за погодженням з Бюджетним комітетом Верховної Ради України для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників було виділено 16,6 мільярда гривень.

Джерело: УНН

Новости Украины