Україна вводить санкції проти всіх банківських та небанківських фінустанов РФ

Україна вводить санкції проти всіх банківських та небанківських фінустанов РФ

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

У середу, 22 лютого, президент Володимир Зеленський вніс до ВРУ ухвалу про затвердження рішення РНБО застосувати секторальні економічні санкції до фінансових установ Росії. Текст документу було оприлюднено на сайті ВРУ.

РНБО вирішила застосувати спеціальні секторальні економічні санкції строком на 50 років до всіх зареєстрованих фінустанов, що знаходяться в РФ, у тому числі до:

центрального банку Росії; небанківських кредитних організацій; операторів платіжних систем; професійних учасників фондового ринку; страхових компаній; інвестфондів; інших фінустанов, які зареєстровані та надають послуги у Росії.

Вони включають 10 пунктів, зокрема зупинку угод з активами, що належать фінустановам РФ; заборону встановлення ділових відносин, у тому числі кореспондентських; заборону укладання угод та здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ. Також заборонено купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, емітентами яких є фінустанови РФ, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь держави Україна.

Також санкції передбачають зупинку виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь фінустанов РФ, зупинку обслуговування електронних платіжних засобів (перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих фінустановами РФ. Крім цього, указом передбачено анулювання реєстрації та заборону нових реєстрацій Нацбанком міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінустанова РФ, та його учасників. Також учасника фінустанови РФ міжнародної платіжної системи, оператором якої є резидент України. Також забороняється фізичним та юридичним особам вчиняти дії, що призводять до порушення та уникнення введених обмежень.

Джерело

Новости Украины