Українці масово відкривають у Польщі свої підприємства та фірми

Українці масово відкривають у Польщі свої підприємства та фірми

Фото: pixabay.com

Українці, які перебувають у Польщі, масово відкривають свої фірми. За даними Спілки підприємців та роботодавців, до кінця 2021 року у Польщі громадяни України зареєстрували 7117 видів господарської діяльності. Водночас на вересень цього року українці подали 9374 заяви на створення бізнесу. Про це пише ukrayina.pl.

За даними аналітичної компанії InfoCredit, найбільше заяв на ведення господарської діяльності громадянами України цього року подали у Мазовецькому воєводстві – 2262. За ним слідують Нижнєшленське (1473) та Малопольське (1285) воєводства. Поморське воєводство посідає четверте місце (1040), а Великопольське воєводство — 5-те місце (701).

Найменше фірм реєстрували вздовж східного кордону Польщі. На Підкарпатті – 209, на Люблінщині – 253, а на Підляшші – лише 59.

— Здається, наші гості організують найбільше бізнесу там, де є найкращі шанси отримати клієнтів. Не дивно, що вони охоче їхали до Варшави та найбільших міст. Відстань до кордону не мала значення. Важливим був привабливий ринок, можливість знайти квартиру, – зазначає видання.

Основним бізнес-центром для українців стала Варшава. У столиці цього року українські громадяни відкрили 1764 нових підприємства. На другому місці Краків – 1042. Далі йде Вроцлав – 1040. У Гданську та Познані зареєстрували 434 та 417 підприємств відповідно.

Раніше міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський підписав ухвалу, яка передбачає додаткові обмеження для громадян Росії на в’їзд до країни.

Джерело