Українці перемагають, але важко вважати перемогою, коли стільки жертв і руйнувань – Байден


Українці перемагають, але важко вважати перемогою, коли стільки жертв і руйнувань – Байден

Джо Байден (Фото: Jim Bourg/EPA)

За допомогою союзників «Україна та її неймовірний хоробрий і рішучий народ домагаються успіхів у певних сферах» визвольної війни проти країни-окупанта РФ, але «важко вважати перемогою», коли стільки всього зруйновано та стільки людей загинули. Так президент США Джо Байден відповів на запитання у програмі 60 Minutes Скотта Пеллі на каналі CBS News «Чи Україна виграє війну?»

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Американський лідер нагадав, що перемогою буде «повне витіснення Росії з України й визнання суверенітету», та зазначив – «вони [українці] перемагають Росію».

«Росія, схоже, не настільки компетентна і здібна, як багато хто думав. Але виграти війну? Збитки, яких це завдає, і… і громадяни, й невинні люди гинуть, – дуже важко вважати це перемогою», – сказав Байден.

Те, що російський диктатор Володимир Путін зробив і робить проти України, – це варварство, заявив президент США.

«Його атаки проти мирних жителів – проти всього, від цивільних лікарень до людей, будинків для людей похилого віку та кварталів, де живуть звичайні люди, шкіл, це… це просто обурливо. Тож ціна, яку платить український народ за цю війну, є надзвичайно високою. Але ми залишимося з ними, поки їм потрібна наша допомога», – сказав він.

  • За даними фінської газети Yle, РФ перекидає ракетні системи з-під Санкт-Петербурга у бік України.
  • 18 вересня глава об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Міллі попередив, що реакція РФ на невдачі на полі бою в Україні «залишається неясною».

Читайте також: Байден про підтримку України у війні проти Росії – її буде «стільки, скільки потрібно»

Джерело