Українцям через Viber будуть надсилати повістки, але лише судові

З 15 лютого в Україні дозволили надсилання судових повісток і викликів за допомогою месенджера Viber. Такий метод використовуватимуть на додачу до вже традиційних листів на пошту й SMS повідомлень.

Зміни прописали в оновленому Порядку надсилання судових повісток від 23 січня, повідомляє державне підприємство «Інформаційні судові системи» у Facebook.

«Державне підприємство «Інформаційні судові системи» повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу. Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень. Так, з 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber», – йдеться у повідомленні.

В держпідприємстві додають, що оновлення спрямоване в першу чергу на економію коштів бюджету. 

«Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум)», – зазначили в ДП «Інформаційні судові системи».

За замовченням, система документообігу намагатиметься відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправлятиметься як SMS.

Джерело

Новости Украины