Українцям підсовують фальшивки: які купюри найнебезпечніші

В Україні найчастіше підробляють банкноти номіналом у 200 грн 2007 року та у 500 грн зразка 2006 року. При цьому підробки можуть потрапити разом зі здачею у місцях торгівлі та громадському транспорті.

Як говориться в матеріалі OBOZREVATEL, українську гривню підробляють рідше, ніж європейські валюти. За оцінками Нацбанку, на 1 млн купюр – лише 7 фальшивих. Для порівняння, у випадку євро на 1 млн купюр – 12 фальшивок. Виготовити якісну підробку дорого, тому набагато вигідніше фальсифікувати євро та долари.

Найчастіше підроблюють банкноти номіналом у 200 грн (зразка 2007 року) та 500 грн (зразка 2006 року). При цьому купюру в 200 грн поступово почнуть виводити з обігу. В Україні є своя особливість: окрім фальшивих купюр, які виготовили фальшивомонетники, у країні також розповсюджують «зіпсовані» купюри номіналом у 500 грн.

Після окупації банкноти не змогли вивезти з банківських сховищ, їх спеціально позначили. Деякі банки вирішили обмежити прийом усіх купюр номіналом у 500 грн у терміналах, оскільки за допомогою встановлених детекторів купюр було неможливо відрізнити спеціально нанесені отвори (так банки маркують виведені з обігу кошти).

Разом із пошкодженими купюрами з тимчасово окупованих територій в обіг також потрапляють і фальшивки. Більшість їх – вироблена практично «кустарно». Неякісні підробки можна отримати разом із рештою у громадському транспорті, у невеликих магазинах, де не встановлено детектора валют.

Повномасштабна війна на кількість фальшивих купюр не вплинула. «У нас проблема фальшивок надумана. Це швидше ви та ваші колеги підігріваєте тему. Насправді гривня дійсно дуже добре захищена. Є професійні оцінки, гривня добре захищена, і тут просто немає сенсу вкладати великі гроші в те, щоб виробляти якісні т. зв. суперфальшивки», – розповів OBOZREVATEL співробітник одного з банків.

Джерело

Новости Украины