Українського ексфутболіста Василенка засудили до 12 років в’язниці за шпигунство в Росії

Василь Василенко під час судового засідання
/ Московський міський суд

Апеляційний суд залишив в силі вирок колишньому українському футболісту Василю Василенку. Він отримав 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму у справі про шпигунство.

Джерело:

телеграм-канал РІА Новини

Спочатку це рішення виніс Московський міський суд у грудні 2020 року. Прокурори хотіли, щоб наш співвітчизник відправився до в’язниці на 16 років, але в суді вирішили винести йому 12-річний вирок.

Варте уваги СБУ розповіла про найцікавіші справи щодо держзради: стосуються викритих агентів спецслужб Росії

Однак більше ніяких деталей цієї справи немає. Все через те, що розгляд справив в суді проходив за закритими дверима, а матеріалам справи присвоєно гриф “секретно”. Розслідування проводило ФСБ.

Що відомо про справу Василя Василенка

  • Про Василя Василенка та його справу стало відомо лише влітку 2020 року. Тоді йому було висунено звинувачення у шпигунстві на користь України.
  • На той час Василенко вже перебував у СІЗО. Затримали його в жовтні 2019 року в Москві. Однак тоді йому висунули звинувачення у незаконному переміщенні через кордон сильнодіючих, отруйних вибухових, радіоактивних речовин або боєприпасів.
  • Російські ЗМІ писали, що Василенко намагався придбати військове обладнання за дорученням української компанії, що пов’язана із Міністерством оборони України. Йдеться про великогабаритне обладнання, що було розроблене в СРСР у 60-х роках і не має вогневої потужності.
  • Василенку загрожувало від 10 до 20 років ув’язнення за шпигунство. Російське обвинувачення вимагало 16 років колонії строгого режиму.
  • 7 грудня Василенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. Вирок виніс Московський міський суд.
  • Василенко – колишній футболіст. Він грав на позиції захисника з 1992 до 2001 рік за українські клуби Таврія (Новотроїцьке), Торпедо (Мелітополь) та Дружба (Бердянськ). З липня 2000-го до червня 2001 року Василенко був одним з тренерів мелітопольського клубу Олком (колишній Торпедо).

Источник