Переговори з болгарською стороною щодо підписання безпекової угоди. ОПУ
Україна та Болгарія 25 жовтня розпочали переговори про підписання двосторонньої безпекової угоди.
Про це повідомили в Офісі президента.
Там розповіли, що перший раунд перемовин з болгарською стороною відбувся під головуванням заступника керівника ОПУ Ігоря Жовкви.
"Україна вже уклала 27 угод на виконання спільної декларації "Групи семи" (G7). Дуже важливо мати такий документ з Болгарією як нашим стратегічним партнером у Чорноморському регіоні", – наголосив Жовква.
Зазначається, що за результатами першого раунду українська та болгарська сторони згодили подальший графік перемовин, щоб якнайшвидше підготувати фінальний текст угоди.
З ким Україна підписала безпекові угоди
Першу таку угоду Україна 12 січня 2024 року підписала зі Сполученим Королівством. 16 лютого президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією.
23 лютого Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між державами.
24 лютого 2024 року Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою. 1 березня Україна та Нідерланди підписали в Харкові двосторонню безпекову угоду. 3 квітня була підписана угода із Фінляндією.
11 квітня безпекову угоду підписали Україна і Латвія. 27 травня подібний документ підписано з Іспанією, а 28 травня — з Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. 31 травня Україна уклала безпекові угоди з трьома країнами — Швецією, Норвегією та Ісландією.
13 червня на полях саміт G7 президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду. Того ж дня Україна підписала безпекову угоду з Японією.
27 червня Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Також було підписано безпекові угоди з Литвою та Естонією.
8 липня Україна та Польща підписали двосторонню безпекову угоду. Вона уперше з-поміж уже підписаних угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі, та створення Українського легіону.
10 липня угоду підписали з Люксембургом. 11 липня на полях саміту НАТО у Вашингтоні — з Румунією. 18 липня Зеленський був із візитом у Британії, де виступив на саміті Європейської політичної спільноти та підписав ще дві угоди — з Чехією та Словенією.
4 вересня було підписано угоду з Ірландією — і межах візиту до Києва ірландського глави уряду Саймона Гарріса.
17 жовтня Україна підписала з Грецією угоду про співробітництво у сфері безпеки. Згідно з документом, країна допомагатиме готувати українських пілотів і техніків, що працюють з винищувачами F-16.