Українська урядова делегація закликала Генеральну Асамблею Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), що з 9 по 17 липня відбувається в Женеві, відреагувати на привласнення росією географічного зазначення «Мелітопольська черешня».
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, наголосив на недопустимості таких дій з боку Росії.
«Дуже складно вживати в одному реченні слова «росія» та «інтелектуальна власність», бо москва довела, що ніколи не поважала ані права, ані власності, ані здобутків інших. Світова спільнота ніколи не визнає цю крадіжку. Мелітополь буде звільнено і Мелітопольська черешня залишається українською», – зауважив Кіндратів.
Як вказують у мінстерстві, Росія привласнює інтелектуальну власність України з 2014 року — з моменту окупації Криму.
За даними Мінекономіки, РФ незаконно зареєстровані кримські вина «Балаклава», «Магарач», «Новий Світ», «Меганом», що також є географічними зазначеннями України.
В Мінекономіки тако жнаголисли, що Україна буде використовувати всі юридичні механізми для захисту своїх географічних зазначень, адже у 2019 році наша держава імплементувала норми європейського законодавства в частині правової охорони географічних зазначень.
Географічне зазначення «Мелітопольська черешня», як і інші географічні зазначення України, було офіційно передано Європейській стороні для отримання правової охорони на території ЄС.
Нагадаємо, Російські окупанти вирішили незаконно привласнити український географічний бренд «мелітопольська черешня». 12 липня Роспатент заявив, що «мелітопольська черешня» стала першим зареєстрованим регіональним брендом із «нових суб’єктів країни». При цьому загарбники пообіцяли привласнювати й інші українські географічні бренди.
У грудні 2019 року заявку на реєстрацію географічного зазначення «Мелітопольська черешня» подала громадська спілка «Асоціація виробників мелітопольської черешні».
В Україні «Мелітопольська черешня» була зареєстрована як географічне зазначення в липні 2020 року (реєстр географічних зазначень за посиланням).
Мелітопольська черешня відома з XIX століття, вирощується в місцевості навколо міста Мелітополь на обох берегах річки Молочна, в межах міста Мелітополь і навколишніх населених пунктів.