«Укроборонпром» припиняє існування: Кабмін ухвалив рішення

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про створення АТ «Українська оборонна промисловість» (УОП). Воно стане правонаступником реорганізованого «Укроборонпрому». Оновлене підприємство на 100% належатиме державі.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, реформа, яка готувалася ще до повномасштабного вторгнення РФ, допоможе Україні побудувати один із найпотужніших оборонно-промислових комплексів у світі.

«Уряд розпочинає перетворення державного концерну «Укроборонпром» на акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість». Відповідне рішення було ухвалено на сьогоднішньому (21 березня. – Ред.) засіданні», – заявив прем’єр.

За його словами, нове підприємство, зокрема, залучатиме інвестиції у виробництво зброї, техніки та амуніції. А зміна моделі управління дозволить посилити взаємодію з іноземними партнерами України.

Ще в 2022 році в розпорядження OBOZREVATEL потрапив проєкт постанови про створення УОП. У ньому наголошувалося, що заміна «Укроборонпрому» на правонаступника стане важливим кроком на шляху:

  • запровадження моделі корпоративного управління суб’єктами господарювання Організації економічного співробітництва та розвитку;
  • формування передумов підвищення конкурентоспроможності державних підприємств ОПК;
  • створення умов залучення інвестицій в ОПК.

Оновлена постанова про створення УОП на момент публікації матеріалу ще не була доступна на сайті Кабінету міністрів.

«Укроборонпром» – концерн, який об’єднує підприємства оборонної промисловості України. До нього входять організації та підприємства дев’яти галузей, включно з науковими установами та промисловими підприємствами. Функції з управління концерном та контроль за його діяльністю здійснює Кабінет міністрів.

Джерело

Новости Украины