Уранці російські бомбардувальники Ту-22М3 з повітря Білорусі вдарили ракетами по Україні – Генштаб


Уранці російські бомбардувальники Ту-22М3 з повітря Білорусі вдарили ракетами по Україні – Генштаб

Ту-22М3 (скриншот) доповнено

Уранці 6 жовтня стратегічна авіація країни-окупанта Росії вперше з кінця літа вдарила крилатими ракетами по Україні з повітряного простору союзної ворогу Білорусі. Про це розповів на брифінгу заступник голови Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, ракети були запущені по території України ланкою з чотирьох бомбардувальників Ту-22М3.

«Попереднє застосування авіації з цього напрямку було зафіксовано 28 серпня», – повідомив бригадний генерал.

Громов не уточнив, куди завдали удару ВКС РФ. Імовірно, він говорив про ранковий удар по Шепетівському району Хмельницької області.

ДОВІДКА. 24 лютого 2022 року з території Білорусі (і РФ) російські війська розпочали вторгнення з метою захоплення Києва, попри запевнення Лукашенка, що нічого такого не буде. З Білорусі вилітала бойова авіація РФ і завдавалися ракетні удари (які відбуваються і зараз). З півночі було окуповано значну частину території Київської, Чернігівської та Сумської областей, понад місяць точилися бойові дії. Наприкінці березня – на початку квітня окупантів відкинули від столиці й вигнали з української півночі. Були окремі повідомлення, що переодягнені білоруські військові нібито також брали участь у вторгненні, але офіційного підтвердження цих даних немає.

Білоруська розвідспільнота Беларускі Гаюн пише, що з лютого з території країни по Україні було запущено «не менше 717 ракет».

Крім того, загроза ракетних ударів з боку Білорусі збережеться щонайменше до кінця року: дія зони обмеження для польотів усіх типів цивільних повітряних суден на висотах від 0 до 19 800 м на півдні країни продовжена з 6 жовтня до 1 січня 2023 року. Це обмеження не поширюється на авіацію армії Білорусі та прикордонників, уточнили у «Гаюні».

  • 4 жовтня диктатор Білорусі Лукашенко наказав «після жнив без ґвалту і шуму закликати людей» у військкомати.
  • Військові аналітики вважають, що Білорусь, швидше за все, використовуватимуть для підготовки мобілізованих росіян.

Читайте також: Лукашенко посміявся, що в Україні «паряться» – «ах, як би Білорусь не вступила у війну»

Джерело