Уродженець Мелітополя, який працював на окупантів у Херсоні, вирушив до в’язниці на 11 років

Уроженец Мелитополя, который работал на оккупантов в Херсоне, отправился в тюрьму на 11 лет

Затримання В. Арсененка та його дружини. Фото СБУ

Вадим Арсененко народився в Мелітополі, але потім переїхав до Херсона. Там він, будучи пенсіонером, зустрів окупацію. Чоловік вирішив підзаробити на війні та пішов на службу до ворога.

Вадим Арсененко прийняв керівництво технічним відділом підприємства «Херсонська залізниця», яке контролювалося окупантами. При цьому він перебував у підпорядкуванні у своєї дружини, яка керувала стратегічним підприємством.

Він чинив тиск на колег з метою їхнього залучення до співпраці з ворогом, займався ремонтом тепловозів і сприяв вивезенню викраденого зерна. На початку 2023 року сімейну пару затримали.

Днями Шевченківський районний суд міста Києва закінчив розгляд справи. Арсененку та його дружині висунули обвинувачення в пособництві ворогові.

На суді Арсененко не визнав свою провину, стверджуючи, що нібито допомагав опору в боротьбі з окупантами і навіть пошкодив один із тепловозів. Однак суд не повірив чоловікові.

А свідки, які виступали в засіданнях, стверджували, що Арсененко закликав колег до співпраці з окупантами, обіцяючи високу зарплату в рублях, і забезпечував роботу з технікою, захопленою росіянами.

Окупаційні сили цікавилися наявністю майна та обладнання на підприємстві, і я брав участь у його «інвентаризації». Я впевнений, що ці дії були лише формальністю, оскільки перепис активів здійснювався тільки на підставі комп'ютерних даних, — повідомив Вадим Арсененко в суді.

Одна зі співробітниць підприємства розповіла, що окупантів цікавили тепловози для вивезення краденого зерна і зброї в період окупації. Вона була присутня на зборах у червні 2022 року, де Арсененко закликав людей працювати з ворогом.

На думку суду, Арсененко брехав про тиск з боку окупантів, оскільки після звільнення Херсона не заявляв у правоохоронні органи про будь-яке переслідування. Суд також ігнорував його виправдання про неможливість відмовитися від посади, оскільки багато його колег цього не зробили.

Суд визнав Вадима Арсененка винним у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 КК України і засудив його до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати державні посади на 12 років. Вирок поки ще не набув законної сили, тому чоловік може його оскаржити.

Раніше ми повідомляли, що мелітопольська чиновниця в Запоріжжі вмовляла колег повертатися разом із нею в окупацію.

Джерело

Новости Украины