У Мелітополі більш ніж півроку тому набули чинності правила "блокування майна" громадян, підозрюваних в екстремізмі. А днями ці й без того драконівські заходи додатково посилили.
Про нововведення повідомив екс-гауляйтер Мелітопольського району Андрій Сигута, який останнім часом виступає таким собі глашатаєм усіх нових "ініціатив" окупантів.
— З 9 січня 2023 року почали діяти зміни в законі, який допомагає боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Відтепер організації, які працюють із грошима чи майном, мають заморожувати кошти та майно людей, про яких є інформація, що вони пов'язані з екстремістською діяльністю чи тероризмом. Їхні імена будуть занесені до спеціального списку.
Далі Сигута ще більше потішив мелітопольців — мовляв, днями до закону внесли додаткові нововведення — тепер фактично пограбувати будь-яку людину можна навіть через підозри у скоєнні "злочину".
— Тепер до цього списку може бути додано ще більше людей. Наприклад, якщо людину підозрюють у скоєнні злочину або її звинуватили у злочині, або якщо вона вчинила диверсійні дії. Це дає додатковий захист від тих, хто намагається заподіяти шкоду суспільству та безпеці людей.
"Додатковий захист від тих, хто намагається заподіяти шкоду суспільству" — це звучить одночасно і смішно, і сумно. Смішно від того, що рашисти кожну свою дію, навіть найзлочиннішу, намагаються упакувати в обгортку турботи про мирних жителів. А сумно — через те, що діапазон "антитерористичних" законів у Росії останнім часом неймовірно розширено.
Тероризм, диверсії, дискредитація СВО і збройних сил Росії, висловлювання, що розпалюють ненависть, — під усю цю громаду законів можна "підв'язати" будь-яку людину та будь-яку її дію — починаючи від одиночного пікету й закінчуючи наявністю родичів, що воюють у ЗСУ. Навіть жовто-сині елементи одягу і наявність вдома державного прапора України можуть стати підставою для зарахування людини до лав диверсантів, терористів, екстремістів — і далі за списком.
Ба більше, все, що необхідно для зарахування людини до списку "неблагонадійних" і подальшого віджиму в неї майна, окупанти можуть і підкинути в рамках обшуку. А вже про "неупередженість" російських судів, які й вирішують долю громадян України, годі й говорити.
А тепер і рішення суду або силовиків навіть не потрібно — достатньо доносу особливо "пильного" сусіда, щоб у буквальному розумінні цього виразу пустити людину по світу.
І до цього рашисти в Мелітополі, скажімо м'яко, лютували. А яке "полювання на відьом" почнеться зараз, залишається тільки з жахом здогадуватися.
Весь цей стан речей дуже нагадує передсмертні конвульсії "русского мира" на окупованих територіях Запорізької області. Дай боже, щоб вона тривала недовго.