Усиновлюють, оформлюють опіку, беруть патронат або волонтерять — історії дітей та їх сімей з Чернігівщини

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Дитяча долоня в руці та хлопчик на плечах у батька. Суспільне Чернігів/Артем Лобань

До Міжнародного дня захисту дітей Суспільне Чернігів розповідає історії, які наша команда впродовж 2023-2024 років висвітлювала у своїх текстових та відеоматеріалах.

Історія чернігівської родини, яка усиновила чотирьох дітей

Родина Сєнцових, яка крім власних двох дітей, виховує чотирьох з дитячого будинку, які мають інвалідність. Останнього хлопчика голова сім’ї Максим Сєнцов забрав з інтернату у березні 2022 року, під час евакуації з Чернігова на захід України. Так сталося, що у жовтні 2023 року Максим Сєнцов помер.

Про стереотипи, пов’язані із процесом усиновлення, мотивацію подружжя, а також про те, чому дітей потрібно забирати з інтернатів в родини — читайте за посиланням.

Читати ще

Читати ще «Дійсність дитячого будинку можна порівняти з тюрмою», — історія чернігівської родини, яка усиновила чотирьох дітей

У 23 роки стала мамою для чотирьох чужих дітей

Аліна Ступак з прикордонного Новгород-Сіверського району разом із чоловіком рік тому створила прийомну сім’ю з чотирма чужими дітьми. Дівчина каже: з початком повномасштабного вторгнення РФ, вона змінила своє мислення.

Якщо, навчаючись у медичному коледжі, працюючи моделлю, мріяла заробити якомога більше грошей, то зараз бачить себе у волонтерстві та вихованні дітей.

Її історія — далі:

У 20 років оформив опіку над сестрами та повернув їх з-за кордону

20-річний Нікіта Полянецький родом із села Лукашівка. Зараз хлопець живе і працює в Чернігові. Його мати з двома неповнолітніми сестрами у 2023 році виїхала на лікування до Німеччини, де у неї діагностували онкологію. У січні 2024 року вона померла, а сестри Нікіти залишились самі у чужій країні.

З того часу хлопець почав робити все можливе, аби повернути сестер додому. Згодом хлопець оформив опіку над сестрами. Він зібрав всі документи, пройшов комісії. За словами хлопця, вся процедура зайняла близько місяця.

Його історія у репортажі:

У 12 років зібрала понад 2 млн грн на ЗСУ

12-річна ніжинка Діана Насібова за два роки назбирала на потреби українських захисників понад два мільйони гривень. Щовихідних дівчинка виходить на місцевий ринок і продає свої вироби, щоб зібрати гроші для військових.

Також вона допомагає прилаштовувати у родини безпритульних тварин. Вдень навчається та відвідує гуртки, а ввечері плете з бісеру патріотичні браслети та брелоки, щоб зібрати гроші на ЗСУ.

Патронат над 20 дітьми

За шість років взяла патронат над 20 дітьми. Це історія Алли Авер'янової з Ніжина. У 2018 році сім'я Алли Авер'янової вирішила стати патронатною.

Це означає, що вони разом із чоловіком Олександром надають короткостроковий прихисток дітям, які не можуть проживати із батьками через важкі життєві обставини.

Повернувся з російського полону з Маріуполя

Шукає маму, готується до операції на оці та плете маскувальні сітки для ЗСУ. 13-річний Олександр Радчук із Маріуполя, якого бабуся привезла додому в Україну з окупованого Донецька, розказав, як повернувся до мирного життя. Зараз вони, разом з іще двома дітьми жінки, живуть у селищі Дружба Ічнянської громади, що на Чернігівщині. Хлопчик встиг побувати у Швейцарії та Нідерландах, де розказав про пережите та просив зупинити війну.

Його історія далі:

12 дітей у будинку на 50 квадратних метрів

Так живе багатодітна родина в селі Деревини Городнянської громади, що на кордоні з Білоруссю. Юрій Чередник та Наталія Білоус почали жити разом після початку повномасштабного вторгнення.

В Юрія після смерті першої дружини залишилось на вихованні п'ятеро дітей, а в Наталії Білоус їх дев'ять від першого шлюбу. З початку російського вторгнення у них народилося ще двоє спільних дітей. Четверо — подорослішали й живуть окремо.

Катував дітей за зірвані персики

Протягом п'яти діб силою утримував жінку і двох дітей, бив і побрив наголо їхні голови. У Новгород-Сіверському райсуді обрали запобіжний захід жителю села Будище, якого підозрюють у катуванні та незаконному позбавленні волі. Він буде під вартою.

Зі слів лікаря-хірурга коропської райлікарні Василя Ціпуха, у 12-річного хлопчика і 11-річної дівчинки струс головного мозку, закриті черепно-мозкові травми, множинні переломи рук, численні гематоми й садна. За повідомленням поліції області, чоловік покарав дітей за зірвані персики у сусіда.

Читати ще

Читати ще Діти-сироти внаслідок бойових дій на Чернігівщині: скільки їх, процедура всиновлення та яка кількість охочих всиновити

Новости Украины