З 1 квітня у Сумах заборонено рибалити через нерест

На підставі ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області від 12.03.2020 № 23 встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у такі терміни:

— у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2020 року включно;

— у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2020 року включно;

— в придаткових водоймах ( протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2020 року включно;

— забороняються всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 30 червня 2020 року включно.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Сумській області, крім тих, що знаходяться в межах населеного пункту, де дозволяється любительський лов риби з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден контролюючих органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Під час нересту забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

До порушників застосовується покарання у вигляді адміністративної та кримінальної відповідальності. Адміністративним кодексом передбачено попередження (при незначних порушеннях) або накладення штрафу на громадян від 34 до 680 грн, на посадових осіб від 170 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення (порушення нерестових заборон, лов забороненими знаряддями лову, вилов червонокнижної риби) передбачена кримінальна відповідальність – штраф від 3400 до 6800 грн або обмеження волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів (ст. 249 Кримінального кодексу України).

«Для збереження та збільшення рибного фонду області закликаємо всіх громадян бережно відноситись до природних ресурсів та не порушувати правил рибальства, особливо в нерестовий період» — зауважив начальник Сумського рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Якщо ви стали свідками виявлення порушень — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50 або «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (096) 838-25-70 та (0542) 77-90-13.

Источник

Новости Украины