З’ясовували, чия труба: мешканці мікрорайону Вінниці п’ять днів були без води

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вулиця на Старому місті у Вінниці. Фото: Суспільне

20 сімей п’ять днів були без води через порив на водогоні на Старому місті. Працівники водоканалу трубу не ремонтували, бо та — не на їхньому балансі. Людям ж пропонували замінити її за власні гроші. Чи може підприємство взяти на баланс приватні мережі та що для цього потрібно — дізнавалося Суспільне.

Суспільне Вінниця

Через аварію на мережі, частині мешканців по провулку Синьоводському, що на Старому місті, відключили холодну воду. Порив стався, розповів Валерій Домбровський, бо “Вінницяоблводоканал” замінив частину труби: від початку провулку до колодязя. Далі — відмовилися, бо це вже не їхня труба. Коли подали воду, то стара не витримала тиску. Люди звернулися до підприємства, але там відповіли — приватні мережі власним коштом не замінюють.

Поривів було дуже багато, дуже часто, і тут стоїть хомут на хомуті. Труба вже стара. Ржава вся. Бувало й так, що два рази вдень приїжджав ремонтував водоканал. Без питань. А це протягнули цей шматок, десь метрів 115, і до цього. А тут виявляється, що я — власник 40 метрів труби”, — розповів Валерій Домбровський.

Фото: Суспільне Вінниця

Трубу тут проклали 1956-го. Її власником виявився Валерій Домбровський. Хоча, каже, про це навіть не здогадувався. Луїза Домбровська розповіла, що неодноразово зверталися до підприємства і мерії з проханням відремонтувати водогін. Жодного разу їм не казали, що частина труби — приватна. Раніше всі аварії підприємство ліквідовувало власним коштом.

Написали звернення і на міськраду, і на водоканал, зібрали підписи усіх жителів нашого провулку. Мені почали приходити відповіді: “Шановна, зараз у нас ковід. Зараз у нас війна. Зараз у нас все”, — каже Луїза Домбровська.

Суспільне Вінниця

По провулку криниць загального користування немає, розповіла Галина Покуєва. Жінка з бутлем ішла до криниці. Вдома має двоє маленьких онуків — три тижні і півтора року. По воду двічі на день ходила з чоловіком. В обід — сама.

Важко. По технічну воду йдемо до магазину, до криниці, щоб попити. Ми звикли пити криничну воду. Щоб помитися — йдемо до криниці з чоловіком, беремо великі тари, щоб помити дитиночку”, — розповіла Галина Покуєва.

Суспільне Вінниця

Заступник начальника підприємства “Вінницяоблводоканал” Віталій Коваль розповів:людей про те, що труба у приватній власності, попереджали. Їм пропонували замінити її за гроші мешканців.

До цього колодязя, до якого ми виконали роботи по заміні мережі, раніше там стояла водорозбірна колонка. І ця мережа від точки підключення до централізованої мережі водопостачання і до колонки була на балансі “Вінницяоблводоканал”. За останній місяць ми там мали близько 5 аварійних витоків, тому було прийнято рішення замінити цю ділянку повністю”, — сказав Віталій Коваль.

Суспільне Вінниця

Відповідно до “Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України” їхнє підприємство обслуговує лише ті мережі, які на їхньому балансі. За приватні — відповідають власники.

При настанні аварійної ситуації за межею обслуговування мереж нашого підприємства було припинено водопостачання у зв’язку з аварійною ситуацією шляхом відключення частини мережі. Їм було запропоновано або звернутися з заявою до нашого підприємства, про те, що вони хочуть, аби ми виконали ці роботи по договору за оплату, або ж знайти підрядну організацію, яка може також виконати такі роботи”, — сказав Коваль.

Суспільне Вінниця

“Мережі водопостачання та водовідведення споживача експлуатуються та обслуговуються споживачем. Їхнє обслуговування може здійснюватися виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення на умовах окремого договору” — йдеться у правилах.

Взяти на свій баланс приватні мережі підприємство може, каже Коваль. Власник або співвласники приватної мережі мають звернутися до мерії з заявою. Далі орган місцевого самоврядування приймає рішення, чи передавати їх водоканалу.

Приймає на баланс труби, які у задовільному стані або відреставровані чи перекладані ділянки. Тільки після цього відбувається процес передачі даних мереж на баланс”, — каже Коваль.

Трубу мешканці відремонтували за власні кошти, розповів Домбровський. Далі спільно вирішуватимуть, чи передати її на баланс водоканалу.

Новости Украины