За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото: УНІАН
Торік у Чернівецькій області зареєстрували майже 300 кримінальних проваджень щодо можливого ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Водночас з майже 40 вироків, у трьох випадках людина отримала реальний термін ув'язнення.
Про це повідомили в обласній прокуратурі у відповідь на запит Суспільного.
Кримінальна відповідальність
Торік в області було 276 фактів можливого ухилення від призовуСтаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період під час мобілізації. У 52 випадках – справи передали до суду. Це стосується, зокрема, людей, які перебували на обліку як військовозобов'язані й отримали повістку про призов, але безпідставно не з'явилися на пункт збору ТЦК чи військової частини.
Читати ще
Читати ще Буковинця засудили до 3 років ув’язнення за ухилення від призову до війська
Загалом торік було 38 вироків щодо людей, які намагалися ухилитися від призову. У більшості випадків обвинувачених звільняли від покарання з випробуванням – якщо людина знову порушить закон, випробувальний термін скасують, й людина відбуватиме увʼязнення.
Водночас трьом військовозобов'язаним призначили реальне покарання й позбавили волі. Законодавством передбачено ув'язнення від трьох до п'яти років. Стаття 336 Кримінального кодексу. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період
Підозрюваних в ухиленні від мобілізації, які переховуються від правоохоронців, шукають працівники міжвідомчої групи. До неї входять працівники ТЦК, ОВА та правоохоронці.
Читати ще
Читати ще На пунктах пропуску на Буковині від початку року працюють співробітники ТЦК
Адміністративна відповідальність
Якщо людину затримали під час спроби нелегального перетину кордону, на неї складуть адміністративний протокол. Водночас організатору незаконного переправлення через держкордон загрожує кримінальна відповідальність – ув'язнення на строк від трьох до п’яти років.Стаття 332 Кримінального кодексу. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України
Адміністративна відповідальність також передбачена за порушення законодавства про військову службу та правил військового обліку. Це стосується випадків, коли:
- людина отримала повістку, але не з'явилася до центру комплектування, щоб оновити дані чи пройти ВЛК;
- зіпсувала чи втратила документи про військовий облік;
- відмовилася отримати повістку без законних підстав.
У таких випадках складають адмінпротокол й можуть оштрафувати.
Також інформацію про людей, які вчинили адміністративне порушення і ймовірно є ухилянтами, вносять до бази правоохоронців. Про це на пресконференції на пресконференції розповів начальник управління нацполіції області Віктор Нечитайло. Так під час перевірки у комендантську годину або на блокпостах поліція може виявити таку людину й доправити до ТЦК.
Читати ще
Читати ще Мають базу даних ймовірних ухилянтів: як співпрацюють ТЦК та поліція на Буковині
Читати ще «Ловимо поза КПП і біля колючого дроту». Як патрулюють кордон на Буковині