За інформацією: Суспільне Чернівці.
З російського полону повернули буковинця Олександра Степанова. Telegram/Zelenskiy
У межах обміну 14 вересня з російського полону вдалось повернути буковинця Олександра Степанова.
Про це Суспільному повідомив його батько Андрій Степанов, який в один день із сином потрапив у полон.
Що відомо про Андрія Степанова
Андрій Степанов родом з Новодністровська. Як прикордонник брав участь в обороні заводу "Азовсталь". Пробув у полоні два роки. Його обміняли 31 січня. У той день в Україну повернули 207 полонених українських військових та цивільних, повідомляв президент Зеленський.
Що відомо про обмін полонених 14 вересня
У суботу, 14 вересня, в результаті обміну полонених з Російською Федерацією (РФ) в Україну з полону повернулися 103 військовослужбовців Збройних Сил.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
"82 рядових та сержантів. 21 офіцера. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. Воїнів ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонників, поліцейських", — написав президент.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що переважна більшість звільнених утримувалися в полоні з перших днів війни.
"Серед звільнених — оборонці 36 бригади морської піхоти, Нацгвардії, зокрема 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", прикордонники, представники спецпідрозділу "Кракен". Також є представники Нацполу та тероборони, ДСНС, підрозділів ЗСУ", — написав Лубінець.
Він додав, що загалом з початку повномасштабного вторгнення вдалося провести 57 обмінів військовополоненими і повернути 3672 українців.
Керівниця патронатної служби "Янголи Азову" Олена Толкачова повідомила, що в результаті обміну 14 вересня після понад двох років полону в Україну повертаються 23 "азовці".
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що серед звільнених:
- 38 нацгвардійців,
- 28 воїнів ЗСУ ( 2 зі спецпідрозділу "Кракен", 2 з Міжнародного легіону, 3 з Сил спеціальних операцій, 1 – з Сил територіальної оборони),
- 8 прикордонників,
- четверо поліцейських,
- двадцять один військовий моряк,
- троє представників Державної спеціальної служби транспорту,
- один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Також в Координаційному штабі зазначили, що серед тих, хто повернувся, є двоє захисників ЧАЕС.
"Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян", — йдеться в повідомленні.
Сьогодні, 14 вересня, Міноборони Росії також заявило про обмін 103 російських військових, які брали участь в бойових діях в Курській області РФ.
13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові, зокрема 15 "азовців" та цивільні.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону українських жінок: їх серед звільнених 23. Зокрема, це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення.
Серед звільнених 13 вересня: 23 солдатів та сержантів, 19 офіцерів.
Зокрема, 8 представників Збройних сил (зокрема двоє з ТрО), 2 нацгвардійці, 4 прикордонники, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та Азовсталі з Нацгвардії. Решта 7 – цивільні.
У Координаційному штабі повідомили, що це 56-й обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення Росії. Станом на 13 вересня з російського полону звільнено 3569 людей.
Читати ще
Читати ще З російського полону повернули двох військових з Буковини: Степанова та Дашкевича
Читати ще «Спершу хотіли розстріляти»: 25-річний боєць з Буковини про російський полон
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]