За останні роки кількість охочих звести піч в приватному будинку або на своїй дачній ділянці зросла у 2-3 рази. Пояснюється це бажанням мати джерело тепла, незалежне від централізованого постачання, а потребуватиме лише запасу дров чи вугілля. Планування нового будівництва охоплює підбір необхідних матеріалів, пічна цегла займає тут важливе місце.
Хто будує печі в наш час
Основними замовниками впорядкування печі або груби є люди, які хочуть гарантувати теплову безпеку своїм близьким впродовж зимового періоду. Додатково з’являється можливість готувати їжу на вугіллі або на варильній чавунній поверхні. Гарантовані тепло та їжа – це те, що діє заспокійливо в наші буремні часи.
Які матеріали використовуються в пічному будівництві
Закупка матеріалів зазвичай відбувається по заздалегідь підготовленому кошторису. Його складає пічний майстер, замовник знаходить щось подібне на просторах інтернету або готує самостійно в процесі вивчення питання. Наповнення кошторису залежить від конкретного проекту, але він навряд чи обійдеться без включення товарів з наступних груп:
· Цегла;
· Суміші;
· Теплоізоляція;
· Литво;
· Димохід;
· Декорування
Наша основна увага буде стосуватись першого пункту, він займає ключове місце і за кількістю і за бюджетом і щодо ефективності збудованої конструкції.
Пічна цегла: яка буває?
Не буває такого, щоб будівництво обходилося покупкою одного виду цегли. Найгарніші та найефективніші печі – це комбінація декількох видів основного будівельного матеріалу. Про тому, один вид необхідно купити обов’язково.
Вогнетривка шамотна цегла
Шамотка і тільки вона застосовується для впорядкування топкової камери. Завдяки основній сировині виготовлення – шамотній глині, вона може витримувати температуру більш ніж 1600 С. Якщо спробувати використати звичайний керамічний аналог, топкова камера почне досить швидко розсипатися, а піч потребуватиме суттєвого ремонту.
Облицювальна цегла для печі
Вибір опції для впорядкування зовнішніх стін ширший. Вони також піддаються нагріву, але не стикаються з відкритим вогнем. Ось декілька параметрів, що варто брати до уваги:
· Термостійкість;
· Теплонакопичення;
· Пристойний зовнішній вигляд;
· Гарна геометрія.
Виходячи з вказаних параметрів одразу виключаємо порожнисті вироби та матеріали на бетонній основі. Вони для створення опалювальних груб повністю не придатні. Деякі інші опції розглянемо окремо.
Облицювальна цегла для печі
Вибір залежить від бюджету та естетичних очікувань клієнта. Іноді будують «під розшивку», тобто лишаючи цегляну кладку елементом декору або роблять обробку поверхні та подальше облицювання плиткою.
Клінкер
Чудовий варіант, гарні показники стійкості до температури, широка колірна гама, кладка буде виглядати дуже гарно. Проте це найдорожче рішення, по кишені доступний далеко не всім.
М-200
Керамічна цегла підвищеної міцності є в цілому економним кроком, що робить його досить популярним. Найчастіше зустрічається бажання покупця знайти такого виробника, який виготовляє вироби з гарним, насиченим кольором, геометрично рівні, але не завищуючи ціну.
Вінтаж
Цей пункт найбільш екзотичний, та ми вирішили включити його для тих, хто любить нестандартні рішення. Час від часу в Києві та інших містах розбирають старі будівлі. Після перевірки на міцність, цеглу звідти викупають під нові проекти, в тому числі печі та каміни. Кладка буде мати вінтажний стиль та стане справжньою прикрасою інтер’єру.
Висновки
Потреба забезпечити свою родину обігрівом на зиму більш ніж зрозуміла. При плануванні проекту, треба одразу прораховувати конструкцію, що буде мати високі показники в питаннях ефективності, безпеки, довговічності. Грамотний та розумний вибір цегли – необхідний крок для розв’язання даної задачі.