За минулий тиждень із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій виїхало понад 10 тисяч людей

У етері телеканалу “Суспільне” очільник ЗОВА Олександр Старух розповів про стан справ в області, перебіг евакуації та оптимізацію прийому громадян, що рятуються від війни.

На тимчасово окупованих територіях завдяки Силам спеціального призначення та партизанам продовжують палати склади з боєприпасами окупаційних військ. Пошкоджуються мости, залізничні колії. В ж цілому безпекова ситуація в регіоні контрольована та залишається без змін. Постійно відбуваються обстріли на лінії зіткнення, за минулу добу їх було більше 60.

  • Наносились удари не тільки по військовим об’єктам, значна частина об’єктів – цивільні. У одному з сіл громади поруч з обласним центром пошкодили ферму, де зберігалося збіжжя, пошкодили будівлі, на щастя люди не постраждали, — повідомив очільник ЗОВА Олександр Старух.

У Запорізькій області наразі під тимчасовою окупацією або зазнають  регулярних обстрілів близько 600 із 950 населених пунктів. Ситуація на кожній території різна.

  • В області фактично розгортається 3 історії. Територія, яка не окупована, але обстрілюється, там здебільшого працюють всі інституції державної влади, місцевого самоврядування. Там же відбуваються бойові дії, найспекотніші і найгарячіші точки, звідти виїхало по 80% людей. Третя історія це Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, там ситуації різні, але однакова суть. Окупанти намагаються тероризувати, викрадають людей, бізнесменів за гроші. Ті, хто займає посади, знаходяться у полоні. Ведуть тиск на людей, наприклад, не пускають отримувати гроші, примушують за паспортні дані отримувати або гуманітарку або рублі, — зазначив Олександр Старух.

Люди знаходяться у складній ситуації. Лікарні забезпечені медикаментами лише частково, приблизно 15-20% від загальних потреб. Ті люди, на яких здійснюється серйозний моральний і фізичний тиск, виїжджають.

  • Люди продовжують покидати тимчасово окуповані території. За минулий тиждень виїхало понад 10 тисяч людей. Це не тільки жителі Запорізької області, це також сусіди з Маріуполя, великим потоком евакуюються херсонці, щоб мати можливість вижити. Окупанти ускладнювали виїзд, збирали сотні автомобілів під Василівкою, робили живий щит, коли вони можуть постріляти і не турбуватися, що наші військові нанесуть удар у відповідь, бо там стоять наші співгромадяни, — заявив очільник ЗОВА.

Попри все, обласна влада працює. На минулому тижні відкрили хаби для кожного з районів. До Мелітопольського хабу тепер також додались  Бердянський, Василівський та Пологівський. Там працюють представники всіх громад, міські голови, їх заступники. Там зустрічають людей та намагаються швидко вирішити їх проблеми.

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tomJHmDAv74

Департамент культури та інформаційної політики

 

Источник