В обох випадках потерпілими є жінки. Правоохоронці закликають не терпіти насильство, а повідомляти про такі факти до поліції.
Вчора о 16:39 до поліції надійшло повідомлення від 53-річної жінки про те, що її співмешканець систематично вчиняє домашнє насильство. Чоловік зловживає спиртними напоями, ні де не працює.
З аналогічним повідомленням звернулася і 35-річна краматорчанка. Жінці не діє спокою її брат, який ніде не працює, зловживає алкоголем і на цьому ґрунті систематично вчиняє скандали.
Співробітники групи реагування на факти домашнього насильства неодноразово притягали кривдників до адміністративної відповідальності, але чоловіків це не зупинило.
За обома фактами вчинення насильства в сім’ї поліцією розпочато досудове розслідування за ст. 126-1 КК України.
Нагадаємо, що поліцейські у складі груп реагування на факти домашнього насильства при документуванні фактів насильства оцінюють всі ризики для потерпілої особи, у разі необхідності ізолюють її у соціальний центр (шелтер), де вона отримає тимчасовий притулок, психологічну допомогу та все необхідне для життя.
Крім того на місці поліцейські мають змогу винести терміновий заборонний припис. Його метою є негайне припинення насильства, убезпечення постраждалої особи від подальших дій кривдника, а також надання їй можливості отримати допомогу від інших суб’єктів. Такий припис містить три основі заходи: заборону кривднику спілкуватися з постраждалою особою, примушення кривдника залишити місце перебування постраждалого від його дій, а також заборону приходити до місця перебування постраждалої особи. Припис може бути винесений на термін до 10 днів.
Де можуть допомогти в разі сімейного насильства:
Поліція — всеукраїнський телефон Національної поліції України — 102.
Електронна адреса ГУНП (для електронних звернень громадян): [email protected]
На базі громадської організації «Ла Страда-Україна» функціонує національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123.
Нагадаємо, МВС створило чат-бот #ДійПротиНасильства в месенджерах Viber та Telegram Telegram https://t.me/police_helpbot, який акумулює всю інформацію про домашнє насильства та як уберегтися від нього.