За прикладом Лозинського: у Дніпрі водоканал закупив генератори по завищеній втричі ціні

За прикладом Лозинського: у Дніпрі водоканал закупив генератори по завищеній втричі ціні

В Україні одна за одною відкриваються корупційні схеми, пов’язані із державними закупівлями та тендерами комунальних підприємств. Після гучного скандалу з заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василем Лозинським журналістам стала відома корупційна схема, яку реалізували чиновники у Дніпрі. І теж справа у генераторах.

У Дніпрі комунальне підприємство закупило генератори у фірми, яка запропонувала набагато вищу від інших учасників тендеру ціну. Про це пише видання «Наші гроші».

«Ціна принциповості «Дніпроводоканалу» — 327 мільйонів гривень. Дуже немалі гроші. Але що не зробиш, коли хочеш купити щось особливе.  Отже, водоканал оголосив купівлю півтори сотні різних дизель-генераторів на вищевказану суму. В Україні зараз бум споживання генераторів, тому бізнесмени навезли всякого різного. І на цей тендер прийшли кілька фірм зі своїм товаром. Причому значно дешевшим. Один учасник пропонував товар за 260 мільйонів, інший – за 316 млн», — йдеться у журналістському розслідуванні.

За даними журналістів, водоканал у Дніпрі відкинув більш вигідні пропозиції, адже, на думку керівництва водоканала, вони не задовольняли вимоги. Натомість КП «Дніпроводоканал» погодилося на завищену ціну пропозиції фірми, яка пов’язана з оточенням бізнесмена Геннадія Корбана — давнього бізнес-партнера мера Дніпра Бориса Філатова та голови громадської ради при Дніпровській міськраді.

«Наприклад, водоканал хотів, щоб один з генераторів мав розмір не більше 3960/1308/2170 мм. А йому запропонували 3963/1356/2171 мм. Уявіть собі, замовник присікався до того, що 4-метрова бандура була на 3 міліметра довшою, на 1 міліметр ширша і на п’ять сантиметрів вищою! Ну а далі справа техніки. Після відхилення пропозицій всіх конкурентів уклав угоду на придбання генераторів рівно за бажані 327 мільйонів з фірмою, пов’язаною з оточенням Корбана», — пише видання «Наші гроші».

Тобто зрештою водоканал Дніпра закупив генератори по ціні 200 тис грн за одиницю, тоді як у роздрібному продажі подібні моделі коштують близько 76 тис грн.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту для колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у розмірі 400 тисяч доларів, за статтями 368 і 191 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялось раніше, НАБУ разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою викрило заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Лозинського на хабарі у сумі 400 тисяч доларів.

Джерело

Новости Украины