Історія трапилась в Сумах 7 квітня у районі Хіммістечка. Її герої – два сусіди. Один вийшов на вулицю без маски, інший — зробив зауваження, йдеться у сюжеті Суспільного.
У відповідь на зауваження у скло балкону Олександра Полковниченка полетіла цеглина. Так відреагував сусід, який вийшов з під’їзду будинку без медичної маски на обличчі.
«У відповдь я почув нецензурну лексику . Я стояв на балконі, він взяв кирпичину, і швиронув, тоді підскочив, виламав вікно, перегородка внизу розбилася, і тоді начав лізти на балкон, і розбив друге вікно. У мене жінка з діабетом, з ускладненнями, вона дуже переживає, що вона в зоні ризику, розумієте, це не моя прихоть», — пояснив Олександр Полковниченко.
Журналісти Суспільного спробували поговорити з чоловіком, який за словами Олександра Івановича, розбив вікно, але він крізь двері відповів, що через карантин не хоче спілкуватись.
Зараз подробиці та причини того, що сталось, вивчають у поліції. Чоловік, балконне скло якого розбили сусід, написав заяву.
«Повідомлення це було зареєстроване, по даному факту поліція зараз проводить перевірку. Якщо там вбачатимуться ознаки кримінального правопорушення, то буде відкрите кримінальне провадження. Під’їзд – це є громадське місце, і, якщо зауваження було в принципі зроблене, то не варто було так реагувати, якщо раптом цей чоловік зреагував так, як говорить цей потерпілий. В громадських місцях громадяни зобов’язані на даний час одягати захисні засоби, а саме маски на обличчя», — пояснив спеціаліст відділу комунікацій Головного управління відділу Національної поліції в Сумській області Володимир Кузьменко.
А поки, розбите скло – тема для розмов для інших сусідів.
«Весь дом балакає про це. Чуть чула, а шо там, хто прав, хто винуватий — у них вражда давно іде — я не знаю», — розповідає сусідка Тетяна Пирогова.
Обмеження під час карантину можуть у людей провокувати агресію, розповідає психологиня Вікторія Ратєєва:
«Профілактика – це завжди краще, коли ми можемо не вступати в якісь конфлікти, а попереджати їх. Як, кажуть, хто розумніший, той і першим може сприйняти думку іншого, бо вирішення конфлікту – воно завжди має дві позиції: позицію однієї людини, і іншої. Хтось завжди повинен йти на примирення, а хтось — це примирення повинен прийняти».
Олександр Іванович каже: готовий до примирення, але й має відстоювати інтереси своєї родини.
Авторка — Маргарита Лисенко