За інформацією: Суспільне Полтава.
Микола Лисенко, байкер з Полтави. Суспільне Полтава
"Це зручніше, приємніше, ніж стояти у заторах. Це приносить мені більше задоволення, ніж їзда на машині", — розповів мотоцикліст Микола Лисенко.
У червні 2024-го року у Полтаві мотоциклістам заборонили їздити у центрі міста. Там встановили відповідних 35 дорожніх знаків.
"Мені не зрозуміла ані мета встановлення цих знаків, ані схема їх встановлення. Встановлені по всьому центру, причому встановлені з грубими порушеннями, тому що їхня схема розташування не дозволяє об’їхати їх, не порушуючи правила дорожнього руху", — повідомив мотоцикліст Микола Лисенко.
Микола Лисенко та Катерина Радул – подружжя, яке є учасниками полтавської мотоспільноти. Суспільне Полтава
"Нас не запитали, не запропонували план об’їзду цих знаків. Коло є головною розв’язкою міста, до якої ведуть усі дороги. Якщо об’їжджати ці знаки, треба їхати тихими двориками, провулками", — розповіла мотоциклістка Катерина Радул.
За словами речниці патрульної поліції Ірини Пилипенко, знаки встановили через неодноразові звернення громадян щодо порушення тиші.
"Було прийняте рішення встановити знак 3.6 "Рух мотоциклів заборонено", щоб зробити центр міста більш безпечним. Деякі водії мотоциклів своїми діями створюють загрозу іншим учасникам дорожнього руху, а також зайвий шум в історичному центрі міста", — пояснила речниця патрульної поліції Полтавщини Ірина Пилипенко.
Перехрестя поблизу Театру ляльок у Полтаві. Суспільне Полтава
"Я згоден з тим, що потрібно зменшувати рівень шуму в центрі міста, я схвалюю пішохідну зону, там, де люди хочуть відпочивати, хочуть спокою, тиші, але хочу ще раз наголосити, що далеко не завжди винними в створенні зайвого шуму є мотоцикли", — розповів мотоцикліст Микола Лисенко.
Заборону проїзду мотоциклів у центрі деякі місцеві підтримують.
"Повинні бути обладнані відповідними глушниками чи ще якимись засобами, які відповідають технічними вимогам. Швидкісний режим, відповідно, теж вони порушують", — вважає місцевий житель Владислав Богаєвський.
За словами Радул, мотоцикли менше займають місця на парковках, мобільніші та проходять сертифікацію про відповідність нормам. Мотоциклістка на сайті міської ради створила петицію за відміну заборони проїзду. Зібрати потрібно 250 голосів.
"Зараз вона проходить модерацію на сайті міськради. Буде рекордний час, за який буде зібрано потрібну кількість голосів" — розповіла мотоциклістка Катерина Радул.
Нині полтавська мотоспільнота налічує близько 500 людей.
Читати ще
Читати ще Перші тижні роботи «Ветеранського центру Полтави»: скільки клієнтів та які запити